reklama

iTunes – zákazníci přišli o několik tisíc korun, Apple vše řeší

iTunes – zákazníci přišli o několik tisíc korun, Apple vše řeší
2018-07-26T18:00:46+01:00
• 26. 7. 2018
1

Hned několik desítek zákazníků společnosti Apple musí nyní řešit velmi nepříjemné problémy. Některým zákazníkům totiž bylo strženo nemalé množství peněz, a to přímo z jejich kreditní/platební karty. Peníze byly strženy z důvodu plateb v rámci služby iTunes. 

iTunes v problémech, škody jsou statisícové

Mezi postižené zákazníky prozatím patří obyvatelé Singapuru, kteří si již dávno u Applu stěžovali. Údajně se jedná o podvodné platby a nejedná se o kdo ví jak zanedbatelné částky. Několika lidem bylo strženo více než 5 000 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 109 600 Kč při aktuálním kurzu 21,92 Kč za jeden dolar. 

Někteří zákazníci se domnívali, že se jedná pouze o chybu banky. Problém ale na straně banky není, což mimo jiné dokazuje fakt, že zákazníci mají své bankovní účty registrované u rlzných velkých bank v Singapuru. 

Jedna z bank se dokonce rozhodla k celé situaci oficiálně vyjádřit. Oversea-Chinese Banking Corporation zveřejnilo prohlášení, ve kterém stojí, že banka v současné době řeší neobvyklé transakce hned u 58 karet. Veškeré platby se týkají služby iTunes. 

„Na začátku července jsme zjistili a začali vyšetřovat neobvyklé transakce hned u 58 karet. Po potvrzení klientů, že se jedná o podvodné platby, jsme podnikli potřebné kroky a momentálně pomáháme držitelům těchto karet s vrácením jejich peněz.“ 

K našemu překvapení se k celému incidentu vyjádřil také Apple, jenž údajně situaci velmi důkladně sleduje. Své zákazníky navíc odkazuje na stránku zákaznické podpory, kde je jasně uvedeno, jak v tomto případě dále postupovat. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vy to raz pochopite, ze apple vsetkych vyuziva, a okrada. – osobne data, aktualizaciou poskodzovanie telefonov. To je vase

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim