reklama

Inbox dostal update pro iOS, přináší podporu výřezu na iPhone X

Inbox dostal update pro iOS, přináší podporu výřezu na iPhone X
2018-07-07T18:30:25+01:00
• 7. 7. 2018

Už v dubnu tohoto roku Google sliboval, že učiní kroky potřebné ke kompatibilitě aplikace Inbox a displeje na iPhonu X. Nyní tomu tak konečně učinil, a tak s novým updatem už neuvidíte ty ošklivé černé pruhy na horní a spodní straně telefonu.

Dlouho očekávaný update

Nový update s verzí 1.3.180617 má velikost 144 MB. V seznamu změn aplikace se uvádí pouze: „Nyní podpora pro iPhone X“. I když tento update přišel až 9 měsíců po startu prodeje iPhonu X, nyní se jeho uživatelé konečně dočkali. Nutno ale zmínit, že sourozenec Inboxu, Gmail, dostal tuto úpravu už v prosinci minulého roku. Update změní zobrazení aplikace, aby se aplikace nezobrazovala s černými pruhy po stranách displeje, ale zobrazovala se na celé ploše, a to včetně okrajů u výřezu.

Inbox

Apple se ale obecně snaží o větší podporu výřezu u aplikací mířících do Apple storu. Snaží se tak eliminovat stejný problém, který až donedávna měl právě Inbox nebo podobné aplikace, které plně nevyužívaly potenciál displeje. Proto také Apple nastavil nové podmínky, stanovující povinnost vývojářů pro iOS vyvíjet s iOS 11 SDK, což také vyžaduje po aplikaci, aby podporovala „Super retina“ displej iPhonu X.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim