reklama

Geekbench: První letošní iPhone byl zřejmě odhalen

Geekbench: První letošní iPhone byl zřejmě odhalen
2018-07-03T19:09:25+01:00
• 4. 7. 2018

Velmi populární aplikace Geekbench, stojící za odhalením několika předešlých vlajkových lodí, na internet přinesla zcela nové informace týkající se smartphonu s logem nakousnutého jablka. Otázkou zní, o jaký model se přesně jedná? Pravděpodobně o ten nejlevnější s LCD displejem.

Geekbench: iPhone s LCD displejem odhalen?

Minimálně jeden z iPhonů se letos dočká mírného zlepšení, tedy alespoň co se výkonu týká v porovnání s aktuální vlajkovou lodí iPhone X. Záhadné zařízení s kódovým označením iPhone 11,2 se vůbec poprvé objevilo v aplikaci Geekbench minulý týden. Není vůbec jisté, o jaké zařízení se přesně jedná.

Již v loňském roce Apple kódově označoval své modely jako iPhone 10,x. V tomto případě se jednalo o iPhone 8 Plus, což značí, že nově objevený telefon by mohl být buď iPhone 9, anebo iPhone 11. 

Jak je z uniklého snímku zřejmé, záhadný iPhone byl testován teprve minulý týden a byl poháněn operačním systémem iOS 12. V tomto případě byl telefon vybaven procesorem s taktem 2,49 GHz (pravděpodobně A11 Bionic, který se nachází v iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X). Velmi zajímavou specifikací je operační paměť, která byla navýšena z 2815 MB (3 GB) na 3 748 MB (4 GB).

Očekávat s největší pravděpodobností můžeme iPhone s 6,1palcovým displejem, který by měl být označován jako iPhone 9. Mělo by se jednat o levnější variantu, neboť nabídne pouze LCD displej, a to bez technologie 3D Touch. Navíc na zadní straně telefonu bude k dispozici pouze jeden fotoaparát. Co se konstrukce týká, bavíme se o rozměrech 5,79 x 2,81 palců.

Z benchmark testu je mimo jiné jisté, že si nový iPhone 11,2 výkonnostně polepšil, čímž překonává vlajkovou loď iPhone X, a to o 10 % při jednom jádru a o 5 % při použití více jader. Samozřejmě se nejedná o dramaticky zvýšený výkon, to by ale mohlo být signálem, že se jedná o nejlevnější variantu s LCD displejem. Tento model by totiž měl být vybaven stávajícím procesorem A11 Bionic, ovšem s lehce upravenou verzí. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim