reklama

Fuchsia možná nahradí Android a Chrome OS

Fuchsia možná nahradí Android a Chrome OS
2018-07-22T07:22:26+02:00
• 22. 7. 2018

Google již druhým rokem pracuje na novém operačním systému s názvem Fuchsia OS, který by pravděpodobně měl nahradit současný Android na mobilních telefonech a Chrome OS na chromeboocích. V současnosti na vývoji pracuje stovka vývojářů.

Nahrazení v brzké budoucnosti?

Android je zde již 11 let a za tu dobu si prošel rozsáhlými změnami a vývojem. Bohužel takto nejde pokračovat do nekonečna a je celkem jasné, že musí dříve nebo později dojít k rozsáhlé změně. Během vývoje se vždy musí učinit kompromisy, což se nakonec odráží v budoucím vývoji. Nabízí se tak například kompletní přepsání od základu, nebo vytvoření nového systému, který bude již vytvořen pro budoucí použití. Právě druhá varianta se zdá jako velmi reálná, vzhledem k tomu, že se v Googlu pracuje na novém systému nazvaném Fuchsia OS.

Již před nějakou dobou, kdy jsme se prvně dozvěděli o začátku vývoje, bylo jasné, že Fuchsia OS nenahradí ihned Android. Bohužel jsme netušili, kdy by se tak mělo stát. Nyní se objevují informace, že by Google mohl uvolnit nový systém pro zařízení v horizontu tří let, ale sám Google jasné reagoval na tuto spekulaci, že se tak nestane minimálně do pěti let.

Samozřejmě to neznamená, že by bychom měli spatřit Fuchsia OS ihned za 5 let, ale je to pravděpodobné. Ještě bude záležet, jak Google připraví veškeré nástroje pro vývojáře a co všechno nový systém nabídne. Již nyní se od něj očekává, že nahradí také Chrome OS.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Třiadvacetiletý absolvent žurnalistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zajímá se o moderní technologie, sociální sítě a má rád focení. Vždy si najde chvilku na čtení a baví ho učit se novým věcem. Zajímají jej dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim