reklama

Google si v Chromu pohrává s tlačítkem „zpět“ v Androidu

Google si v Chromu pohrává s tlačítkem „zpět“ v Androidu
2018-07-30T11:39:36+02:00
• 30. 7. 2018
1

Nedávno jsme se dočkali doporučování podobných článků skrze jedno tlačítko v Chromu Canary, což je nestabilní verze webového prohlížeče od Googlu. Nyní zde máme pravděpodobně užitečnější funkci, která se opět objevila v Chromu Canary. Tentokrát si Google pohrává s tlačítkem „zpět“ v Androidu.

Tlačítko „zpět“ v Androidu s funkcionalitou navíc

Již dříve se mluvilo o možnosti využití systémových tlačítek v Androidu i pro jiné účely, než na které jsme zvyklí. Konkrétně se jednalo o tlačítko „zpět“, které může mít druhotnou funkci. Google nyní představil jednu možnost, které bychom se mohli dočkat ve stabilním Chromu.

V Chrome Canary ve verzi 70 lze skrze experimentální možnosti aktivovat dlouhé podržení tlačítka „zpět“ v Androidu zobrazení krátké historie. Součástí je také možnost se jednoduše přesunout na kompletní historii, která je standardně dostupná jen skrze menu nebo specifickou URl adresu.

„zpět“ v Androidu

Pro aktivování funkce navíc musíte zadat v Chrome Canary adresu chrome://flags a následně dohledat „Long Press Back for History“(#long-press-back-for-history). Po zapnutí této funkce se musí provést restartování webového prohlížeče. Následně při prochází webových stránek můžete přistoupit ke krátké historii skrze dlouhé podržení systémového tlačítka „zpět“ v Androidu.

Jestli se tato novinka dostane do stabilní verze, nelze nyní jednoznačně říci. Záleží na tom, jak dopadnou testy a jestli budou vývojáři v Googlu spokojeni s implementací a funkčností.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Helesic

31. 7. 2018, 10:16

Tak to by mě zajímalo jak se to bude chovat např na P20 Pro při nastavení že podržení tlačítka Back znamená „Home“

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit