reklama

Čínský BOE chce dodávat displeje Applu

Čínský BOE chce dodávat displeje Applu
2018-07-25T08:39:19+00:00
• 25. 7. 2018
Thumbnail

Uběhlo pouze pár týdnů od ohlášené spolupráce mezi čínskými společnostmi Huawei a BOE Technology Group a již se rýsuje další významné partnerství do budoucna. Jako v posledním případě, tak i tentokrát půjde o dodávku OLED displejů pro chytré telefony. Stále rostoucí poptávka by mohla vynést do popředí firmu BOE, která s výrobou OLED sice začala teprve nedávno, ale mezi producenty LCD panelů patří mezi ty nejdůležitější.

Samsung Display v ohrožení

V současné době je model iPhone X z minulého roku jediným zařízením s OLED displejem, které kompletně dodává společnost Samsung Display. Nicméně brzké rozšíření nabídky o telefony jemu podobné nahrávají firmě BOE. Ta momentálně Applu prodává displeje do iPadů a MacBookům, takže připravovaná nabídka OLED displejů pro nadcházející iPhony dává smysl podle informací od The Wall Street Journal.

Společnost BOE je jediným dodavatelem pocházejícím z Číny a rozšíření této spolupráce by znamenalo udržení dobrých vztahů s čínskou vládou. Navíc BOE může nasednout do rozjetého vlaku, kde mezi sebou soupeří giganti jako Japan Display, LG Display nebo zmiňovaný Samsung Display. Poslední spekulace kolem chystaných novinek počítají až se třemi novými telefony z dílny Applu, u kterých bude zcela jistě nasazen OLED panel.

Zdroj: wsj.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit