reklama

Westworld – Řiďte svůj vlastní „zábavní“ park

Westworld – Řiďte svůj vlastní „zábavní“ park
2018-08-05T18:29:14+02:00
• 26. 6. 2018
2

Mnozí jistě znají seriál od HBO Westworld. Futuristické pojmutí toho, jak by v budoucnu mohly vypadat zábavní parky, s trochou pokroku v umělé inteligenci. Dnes se ale nebudeme bavit o vraždících robotech a šílených vědcích snažících se posunout hranice uměle vyrobeného života. Místo toho tu máme hru právě na motivy Westworld od studií WB Games a Behaviour Interactive.

Zkusit si hrát na boha ve Westworld

Pro ty, kteří znají příběh seriálu Westworld, není jistě nutné hru příběhově přibližovat, a ti, co o něm moc neví, nebo se na něj chtějí teprve podívat, se nemusí bát spoilerů. Těch bude minimum.

Hra se odehrává ve stejnojmenném futuristickém zábavním parku, jehož hlavní předností je používání vysoce vyspělých androidů coby aktérů v mnoha příběhových liniích. Tito androidi slouží především k upevnění pocitu reálnosti celého zážitku. Narozdíl od seriálu zde ale hráč přímo přiděluje tyto ‚výtvory‘ (seriálové pojmenování) jednotlivým hostům parku.

 

Hra nabízí kromě standardního front-face provozu parku i krásně zpracované podzemní zákulisí (Mesa) se všemi známými odděleními, jako Výroba výtvorů, řídící místnost, a dokonce od vyššího levlu i kancelář ředitele Forda, spoluzakladatele celého konceptu Westworld. Hráč tak nejenom že si může vyhrát s každým hostem parku, ale také se může vyřádit i na samotných výtvorech. A to od preventivní diagnostiky, přes přetváření výtvorů, až po takzvanou kritickou analýzu, kterou fanoušci seriálu znají ze známých scén, kdy se programátoři baví s roboty.

Je zde ale samozřejmě více možností práce s parkem. Hráč může z výtvorů vybírat skupinky na základě jejich vlastností, které pak může posílat na různé výpravy v rámci děje, a získávat za to prostředky potřebné pro rozvoj parku. Stejně tak s postupujícími levely hráč získává přístup k více lokacím. Nejdříve se začíná v ikonickém městě Sweetwater, poté se hráči odemyká Abernatyho farma, atd. Park pak získává více míst pro hosty, a tedy více prostoru pro zábavu, nebo také pro výdělek.

Co se podání příběhu v samotné hře týče, tak se zde skvěle využívá klíčových postav ze seriálu. Ty totiž hráče provádějí po různých úkonech a školí ho, jak řídit park. A pokud je tedy hráč aspoň trochu fanda seriálu, bude si zde připadat jako doma. Hra má také velmi pěkné grafické zpracování, kreslený styl postav spojený s jednoduchostí modelů dodává hře na kráse. Tak je tomu i s rozhraním, které opět velmi věrohodně replikuje počítačová rozhraní používaná v seriálu. A samozřejmě zde nesmí chybět ani soundtrack, ze kterého naskakuje při zapínání hry husí kůže. To se člověku hned lépe hraje, když v pozadí slyší hudbu piána z salónku Mariposa.

Verdikt

Hra se určitě zalíbí především fanouškům seriálu, to bezpochyby. Jak příběhem, tak grafikou, tak hudbou hra velmi pěkně napodobuje prostředí Westworld, a už jen ta možnost zahrát si na chvíli na ředitele parku dostane některé fanoušky do kolen. A ani seriáloví nováčci si zde určitě nebudou stěžovat, ať už pro ně hra bude jenom zajímavostí, nebo úvodem do seriálu. Hra je dostupná zdarma na Android a iOS.

logo-app Westworld Warner Bros. International Enterprises Zdarma ANDROID logo-app Westworld Warner Bros. Zdarma iOS

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

alois navratil

26. 6. 2018, 19:36

sweetwater mate tam preklep…

Přemysl Vaculík

VIP 26. 6. 2018, 20:49

Díky, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat