Microsoft Launcher v nové beta verzi myslí na rodinu

Microsoft Launcher v nové beta verzi myslí na rodinu
2018-06-26T16:52:18+02:00
• 26. 6. 2018
2

Jestliže patříte mezi uživatele, kteří na svůj zcela nový chytrý telefon nainstalují launcher třetích stran, pořádně zbystřete. Launcher od společnosti Microsoft se ve svých začátcích potácel s menšími nedostatky oproti Windows Phone. Týkalo se to absence digitálního asistenta Cortany. 

To Microsoft velmi rychle napravil a inteligentního asistenta do svého Launcheru nakonec implementoval. Nyní redmondská společnost přináší další sadu funkcí, prozatím však jen pro beta testery. Vývojáři se nyní zaměřili hlavně na nové funkce v rámci rodiny a další vylepšení, včetně zlepšení stability či uživatelského prostředí. 

Microsoft Launcher – prioritou je rodina

Microsoft v rámci nové aktualizace přináší možnost, díky které si budou moci rodiče vybrat, které dítě se bude zobrazovat na rodinné kartě. Jedná se o další chytrý krok k zlepšení stavu bezpečnosti. Rodiče totiž nyní mohou sledovat činnosti svých malých ratolestí, a to na operačním systému Android, Windows a Xbox. 

Bezpečnost je u větších společností absolutní prioritou, například konkurenční Apple na této skutečnosti staví celý svůj byznys. Je samozřejmě skvělé, že se touto cestou vydávají také ostatní giganti, včetně Microsoftu. Jen doufejme, že Microsoft veškerá data o uživatelích nepřeprodává dále.

Nicméně, mezi další vylepšení patří čtení novinových článků v rámci prohlížeče Microsoft Edge. Fanoušci Cortany mohou jásat, neboť společnost přidala podporu pro tzv. multi-turn SMS + volání. 

Nacházejí se zde také další novinky, které už však nemají takový význam, jako výše zmíněné. Microsoft přidal možnost skrýt indikátory stránky, které se nachází na domovské obrazovce. Dokonce došlo i k vylepšení uživatelského rozhraní, a to v rámci uvítací stránky, nastavení, widgetů a kontextové nabídky. 

Pokud jste zaregistrováni v beta programu, můžete si v Obchodě Play novou aktualizaci stáhnout. Instalační balíček pro Microsoft Launcher je ve verzi 4.11. Jestliže jste se doposud nezaregistrovali, žádný strach. Stále se můžete stát veřejným beta testerem (ZDE) a novou aktualizaci si stáhnout. 

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Ahoj. Co znamená, že „se dítě bude zobrazovat na rodinné kartě“?

Zdeněk Koutský

VIP 26. 6. 2018, 17:58

Ahoj, v tomto případě jde o to, že se rodičovi (například otci) objeví možnost, které své dítě umístí na rodinnou kartu. To znamená, že bude moci sledovat aktivity dítěte – v rámci zařízení

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat