Samsung představil vylepšený senzor na focení – ISOCELL Plus

Samsung představil vylepšený senzor na focení – ISOCELL Plus
2018-06-27T09:59:33+02:00
• 27. 6. 2018

Samsung patří mezi dominantní hráče nejen na mobilním trhu. V podstatě si dokáže vyrobit jakoukoliv součástku pro mobily, byť třeba stále používá konkurenční produkty. Například v oblasti foťáků má svou technologii ISOCELL, která byla uvedena před několika lety. Mezi hlavní výhody se dá počítat fyzické oddělení jednotlivých pixelů pomocí kovové bariéry. Nyní ale přichází s modernizovanou verzí nazvanou ISOCELL Plus.

ISOCELL Plus

Samsung se pochlubil s novou technologií na MWC v Šanghaji. Oproti původní generaci se toho příliš nezměnilo na samotném principu. ISOCELL Plus taktéž nabízí fyzickou bariéru mezi jednotlivými pixely, ale tentokrát nedošlo na použití kovu. Místo něj Samsung sáhl po novém inovativním materiálu, jenž byl vyvinut společností Fujifilm. Bohužel ve své tiskové zprávě nijak neuvádí, o jaký materiál se jedná.

Hlavní předností je zredukování odrazivosti a ztrátě světla u tohoto nového materiálu. Výrobce uvádí, že došlo na 15% snížení. Díky tomu budou moci nové senzory zachytit více světla a také se máme těšit na ostřejší snímky. Kromě toho se zapracovalo na velikosti jednotlivých pixelů, které mohou mít rozměry i 0,8 mikrometrů. Samsung dodává, že budou moci vznikat foťáky nabízející vyšší hodnoty jak 20 MPx.

ISOCELL Plus

Ačkoliv jsme se dočkali prezentace ISOCELL Plus až nyní, Samsung nový senzor již používá minimálně u jednoho smartphonu. Konkrétně jde o Samsung Galaxy A6+. Technologie je tak otestována a nyní se bude nasazovat u většiny budoucích modelů.

S představováním podobných technologických novinek zároveň začíná doba lákání na další top model. Samsung má ve zvyku představit jednotlivé technologie dříve, než uvede nový špičkový smartphone. Uvidíme, kdy se dočkáme další, jako je třeba nový procesor, paměti nebo něco podobného.

Zdroje: fonearena.com, news.samsung.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat