reklama

iPhone: model s LCD displejem bude letos nejprodávanější

iPhone: model s LCD displejem bude letos nejprodávanější
2018-06-20T07:13:34+01:00
• 20. 6. 2018

Pokud bychom se vás zeptali, na který z očekávaných tří nových modelů od Applu se v září těšíte nejvíce, s největší pravděpodobností byste odpověděli na nový iPhone X Plus. Jedná se totiž o model, jenž bude mít bezrámečkový 6,5palcový OLED displej a nejnovější procesor A12 vyroben 7nanometrovou technologií. 

Očekávat však ale máme ještě další dva modely, včetně iPhone X a levnější varianty s LCD displejem. Vzhledem k tomu, že aktuální vlajková loď iPhone X disponuje OLED panelem, je více než pravděpodobné, že většina iPhonů, která Apple plánuje představit v tomto roce, bude vybavena OLED displeji. Ovšem nemusí tomu tak být. 

iPhone: tři modely, tři ceny

Podle The Wall Street Journal se dočkáme dvou iPhonů s OLED displejem a jednoho iPhonu s LCD panelem. A právě poslední zmiňovaný se má stát vůbec nejpopulárnějším, tedy nejprodávanějším telefonem společnosti Apple. 

Původně chtěla společnost s logem nakousnutého jablka vyrobit zhruba stejný počet iPhonů s LCD a OLED displeji. Na poslední chvíli však své plány změnila, z čehož vyplývá, že vyrobí více telefonů s LCD panely. Bude totiž nejen levnější, ale také méně vybavený. Nabídne 6,1palcový displej a poptávka by měla být velmi silná. Není prozatím jisté, zda LCD modely nahradí aktuální iPhone 8 a iPhone SE, pravděpodobné to však je. 

Nicméně, hlavním důvodem, proč se neprodávala aktuální vlajková loď iPhone X podle představ, je poměrně vysoká cena. Ta v České republice začíná na 30 000 Kč včetně DPH. Apple chce mít ve svém portfoliu alespoň jeden levný iPhone, který bude dostupný i ostatním zákazníkům. 

Levnější varianta nabídne pouze LCD displej, a to bez technologie 3D Touch. Navíc na zadní straně telefonu bude k dispozici pouze jeden fotoaparát. Co se konstrukce týká, bavíme se o rozměrech 5,79 x 2,81 palců. 

Co se cen týká, v letošním roce bychom se měli dočkat iPhone X s cenou od 17 600 Kč bez DPH, iPhone X Plus s cenou od 19 800 Kč bez DPH a 6,1palcového iPhonu s cenou od 13 200 Kč bez DPH.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim