reklama

iPhone: model s LCD displejem bude letos nejprodávanější

iPhone: model s LCD displejem bude letos nejprodávanější
2018-06-20T07:13:34+01:00
• 20. 6. 2018

Pokud bychom se vás zeptali, na který z očekávaných tří nových modelů od Applu se v září těšíte nejvíce, s největší pravděpodobností byste odpověděli na nový iPhone X Plus. Jedná se totiž o model, jenž bude mít bezrámečkový 6,5palcový OLED displej a nejnovější procesor A12 vyroben 7nanometrovou technologií. 

Očekávat však ale máme ještě další dva modely, včetně iPhone X a levnější varianty s LCD displejem. Vzhledem k tomu, že aktuální vlajková loď iPhone X disponuje OLED panelem, je více než pravděpodobné, že většina iPhonů, která Apple plánuje představit v tomto roce, bude vybavena OLED displeji. Ovšem nemusí tomu tak být. 

iPhone: tři modely, tři ceny

Podle The Wall Street Journal se dočkáme dvou iPhonů s OLED displejem a jednoho iPhonu s LCD panelem. A právě poslední zmiňovaný se má stát vůbec nejpopulárnějším, tedy nejprodávanějším telefonem společnosti Apple. 

Původně chtěla společnost s logem nakousnutého jablka vyrobit zhruba stejný počet iPhonů s LCD a OLED displeji. Na poslední chvíli však své plány změnila, z čehož vyplývá, že vyrobí více telefonů s LCD panely. Bude totiž nejen levnější, ale také méně vybavený. Nabídne 6,1palcový displej a poptávka by měla být velmi silná. Není prozatím jisté, zda LCD modely nahradí aktuální iPhone 8 a iPhone SE, pravděpodobné to však je. 

Nicméně, hlavním důvodem, proč se neprodávala aktuální vlajková loď iPhone X podle představ, je poměrně vysoká cena. Ta v České republice začíná na 30 000 Kč včetně DPH. Apple chce mít ve svém portfoliu alespoň jeden levný iPhone, který bude dostupný i ostatním zákazníkům. 

Levnější varianta nabídne pouze LCD displej, a to bez technologie 3D Touch. Navíc na zadní straně telefonu bude k dispozici pouze jeden fotoaparát. Co se konstrukce týká, bavíme se o rozměrech 5,79 x 2,81 palců. 

Co se cen týká, v letošním roce bychom se měli dočkat iPhone X s cenou od 17 600 Kč bez DPH, iPhone X Plus s cenou od 19 800 Kč bez DPH a 6,1palcového iPhonu s cenou od 13 200 Kč bez DPH.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat