reklama

Nová statistika podílů OS již bez Windows 10 Mobile (Phone)

Nová statistika podílů OS již bez Windows 10 Mobile (Phone)
2018-06-07T10:44:35+02:00
• 7. 6. 2018

Analytická firma IDC zveřejnila aktuální předpověď k dodávkám chytrých telefonů na trh a také k vývoji podílů jednotlivých operačních systému pro následující čtyři roky. Přestože odborníci v letošním roce nevidí žádný prostor pro růst, tak hned v tom příštím vyhlížejí celkový vzestup. Z dlouhodobého hlediska má před sebou lepší časy společnost Google, respektive operační systém Android, který připraví jablečný iOS o část podílu.

Slibné odhady pro Android

Podle IDC v loňském roce klesly dodávky telefonů o 3 % na 1,465 miliardy zařízení, což se negativně odráží i na očekávaném výsledku pro rok letošní, kdy údajně dojde opět k poklesu. Přesněji o 2 % na 1,462 miliard zařízení. Každopádně již v příštím roce odhadují vzestup o 3 %, a do pěti let dokonce o 2,4 %. V roce 2022 by mělo být dodáno okolo 1,654 miliardy zařízení. Z pohledu operačních systémů je situace v podstatě neměnná.

První místo nadále patří systému Android s předpokládaným podílem 84,8 % (1,241 miliard zařízení) a za ním stojí 221 milionů iOS zařízení odpovídající 15,1 %. Ovšem v horizontu čtyř let klesne podíl iOS k hranici 14,7 %, čehož využije ve svůj prospěch Android, u kterého poroste podíl na 85,3 %. Výraznou měrou zřejmě přispějí k tomuto číslu rekordní prodeje čínských výrobců, jako je Xiaomi nebo Huawei.

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim