reklama

Nová statistika podílů OS již bez Windows 10 Mobile (Phone)

Nová statistika podílů OS již bez Windows 10 Mobile (Phone)
2018-06-07T10:44:35+01:00
• 7. 6. 2018

Analytická firma IDC zveřejnila aktuální předpověď k dodávkám chytrých telefonů na trh a také k vývoji podílů jednotlivých operačních systému pro následující čtyři roky. Přestože odborníci v letošním roce nevidí žádný prostor pro růst, tak hned v tom příštím vyhlížejí celkový vzestup. Z dlouhodobého hlediska má před sebou lepší časy společnost Google, respektive operační systém Android, který připraví jablečný iOS o část podílu.

Slibné odhady pro Android

Podle IDC v loňském roce klesly dodávky telefonů o 3 % na 1,465 miliardy zařízení, což se negativně odráží i na očekávaném výsledku pro rok letošní, kdy údajně dojde opět k poklesu. Přesněji o 2 % na 1,462 miliard zařízení. Každopádně již v příštím roce odhadují vzestup o 3 %, a do pěti let dokonce o 2,4 %. V roce 2022 by mělo být dodáno okolo 1,654 miliardy zařízení. Z pohledu operačních systémů je situace v podstatě neměnná.

První místo nadále patří systému Android s předpokládaným podílem 84,8 % (1,241 miliard zařízení) a za ním stojí 221 milionů iOS zařízení odpovídající 15,1 %. Ovšem v horizontu čtyř let klesne podíl iOS k hranici 14,7 %, čehož využije ve svůj prospěch Android, u kterého poroste podíl na 85,3 %. Výraznou měrou zřejmě přispějí k tomuto číslu rekordní prodeje čínských výrobců, jako je Xiaomi nebo Huawei.

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim