reklama

Facebook řeší situaci se zavádějícími reklamami

Facebook řeší situaci se zavádějícími reklamami
2018-06-14T19:33:33+01:00
• 14. 6. 2018

Facebook je dnes jedna z nejrozšířenějších sociálních sítí. Není se tak čemu divit, že jeho reklamní pravidla jsou poněkud přísnější. Sociální síť striktně zakazuje zavádějící obsah, lživé reklamy a nabídky. Bohužel, aktuální nabídky, na které lze na sociální sítí narazit, tyto zásady ignorují. Převážně inzerenti nedodávají zboží včas. Zboží navíc nemusí mít ty parametry, které v inzerátu prodejce zmiňuje. Zákazníci jsou ve finále zklamaní a nemohou tyto záležitosti řešit.

Přichází Facebook s řešením?

Společnost sídlící v Kalifornii nyní přichází se způsobem, který zákazníkům umožní na tyto „fake“ reklamy a nabídky upozornit díky nově spuštěnému nástroji. Ten je vám k dispozici v kartě s aktivitami reklam. Zde si můžete prohlédnout a zhodnotit obchody, odkud jste přes FB nakupovali. A to právě díky novému nástroji, který zpětnou vazbu umožňuje. Následná reakce pak spustí krátký dotazník pro podrobnější zhodnocení obchodu.

Je tedy zřejmé, že nejde úplně o nahlášení lživých reklam či obchodů, ale je to způsob, jak zanechat komplexnější minirecenzi. Cílem nástroje je totiž shromáždit onu zpětnou vazbu od zákazníků s cílem identifikace konkrétních stránek se špatnou kvalitou zboží či služeb.

Tyto zmíněné skupiny po opětovaných negativních recenzích obdrží od Facebooku následně pokyny, jak své služby zlepšit. Inzerenti, kterým se služby po určité době nezlepší a negativní ohlasy se budou dále shromažďovat, tak se dočkají redukce jejich propagace v podobě reklam. Záleží také samozřejmě na tom, jak moc četné negativní ohlasy jsou. Facebook se na základě toho může též rozhodnout o úplném zrušení daného obchodu.

Gigant sociálních sítí tedy především cílí na propojení více uživatelů s inzerenty. Díky tomu se globální trh na této síti po nějaké době může dočkat očištění od nevhodných nabídek.

Zdroj: neowin.net

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat