reklama

Apple vs. Samsung – končí sedmiletý soudní spor

Apple vs. Samsung – končí sedmiletý soudní spor
2018-06-28T17:17:09+01:00
• 28. 6. 2018

Po neuvěřitelně dlouhých sedmi letech skončila největší patentová válka mezi společnostmi Apple a Samsung. Obě firmy se soukromě dohodly na východisku, díky kterému se již nebudou muset scházet u soudů. 

Tato dlouhá soudní bitva vůbec poprvé začala v roce 2011, kdy společnost Apple obvinila jihokorejského výrobce Samsung z kopírování iPhonu. O rok později, přesněji v roce 2012, porota rozhodla ve prospěch Applu. Samsung tak musel konkurenční firmě zaplatit 1 miliardu amerických dolarů.

Apple a Samsung mají tajnou dohodu

Samsung se samozřejmě k tomuto výroku ihned odvolal, což se protáhlo až do roku 2018. Firma se odvolávala tak často, že částka byla nakonec snížena na 539 milionů dolarů. Dokonce i kvůli této částce se Samsung odvolal. Soudu samozřejmě došla trpělivost, a tak se obě společnosti měly pokusit vyrovnat mimosoudně. 

26. června tohoto roku se mělo konat další soudní líčení, nakonec k němu nedošlo. Společnosti Apple a Samsung společně vypracovaly dohodu o vypořádání, díky čemuž ukončí veškeré současné a budoucí soudní tahanice. Podmínky vypořádání však nebyly doposud zveřejněny. 

Není tedy jasné, jakou částku obdržel Apple od Samsungu, proto si budeme muset počkat až na finanční statistiky obou společností. Prozatím nebylo vydáno ani žádné oficiální prohlášení.

Rozhodně se jedná o dobrou zprávu, jelikož se obě firmy mohou soustředit na zdravý konkurenční boj. Díky tomu nebudou muset vynakládat nemalé prostředky na soudní spory.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim