Apple vs. Samsung – končí sedmiletý soudní spor

Apple vs. Samsung – končí sedmiletý soudní spor
2018-06-28T17:17:09+02:00
• 28. 6. 2018

Po neuvěřitelně dlouhých sedmi letech skončila největší patentová válka mezi společnostmi Apple a Samsung. Obě firmy se soukromě dohodly na východisku, díky kterému se již nebudou muset scházet u soudů. 

Tato dlouhá soudní bitva vůbec poprvé začala v roce 2011, kdy společnost Apple obvinila jihokorejského výrobce Samsung z kopírování iPhonu. O rok později, přesněji v roce 2012, porota rozhodla ve prospěch Applu. Samsung tak musel konkurenční firmě zaplatit 1 miliardu amerických dolarů.

Apple a Samsung mají tajnou dohodu

Samsung se samozřejmě k tomuto výroku ihned odvolal, což se protáhlo až do roku 2018. Firma se odvolávala tak často, že částka byla nakonec snížena na 539 milionů dolarů. Dokonce i kvůli této částce se Samsung odvolal. Soudu samozřejmě došla trpělivost, a tak se obě společnosti měly pokusit vyrovnat mimosoudně. 

26. června tohoto roku se mělo konat další soudní líčení, nakonec k němu nedošlo. Společnosti Apple a Samsung společně vypracovaly dohodu o vypořádání, díky čemuž ukončí veškeré současné a budoucí soudní tahanice. Podmínky vypořádání však nebyly doposud zveřejněny. 

Není tedy jasné, jakou částku obdržel Apple od Samsungu, proto si budeme muset počkat až na finanční statistiky obou společností. Prozatím nebylo vydáno ani žádné oficiální prohlášení.

Rozhodně se jedná o dobrou zprávu, jelikož se obě firmy mohou soustředit na zdravý konkurenční boj. Díky tomu nebudou muset vynakládat nemalé prostředky na soudní spory.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat