reklama

Seznam.cz konečně nabízí dvoufázové ověření

Seznam.cz konečně nabízí dvoufázové ověření
2018-05-01T07:48:47+01:00
• 1. 5. 2018

Bezpečnost na internetu je hlavním tématem snad každého roku. Každý by si měl zvolit velmi silné a bezpečné heslo, které by mělo obsahovat velká a malá písmena, číslici a nějaký speciální znak. Bohužel to nemusí stačit, a proto by měl každý využívat dvoufázové ověření. V praxi to vypadá jednoduše – zadáte své uživatelské jméno a heslo a následně potvrdíte přihlášení skrze aplikaci na mobilním telefonu. Tuto metodu konečně zavádí i Seznam.cz pro všechny uživatelské účty, včetně emailu.

Dvoufázové ověření v podání Seznam.cz

Dvoufázové ověření by mělo být k dispozici u každé služby na internetu. Aby bylo vše jednodušší, využívají se speciální generátory kódů jako Google Authenticator a Microsoft Authenticator, přičemž se stejná funkcionalita nachází dokonce i v aplikaci Facebook. V případě Googlu se nabízí řešení jednoduchého potvrzení identity skrze smartphone. Právě touto cestou se vydává Seznam.cz.

„Protože SMS nejsou pro využití dvoufázové autorizace tolik bezpečné a opisování kódu není lidem pohodlné, zabudovali jsme ověřování přímo do naší aplikace Seznam.cz. Kdykoliv se někdo pokusí přihlásit do jakékoliv služby od Seznamu pomocí vašeho účtu, zeptá se vás aplikace, zda to jste skutečně vy, a to bez ohledu na to, z jakého prohlížeče v telefonu nebo na stolním počítači se přihlašujete,” říká Lukáš Kovač, produktový manažer služby Seznam.cz Prohlížeč

V tomto případě dvoufázové ověření u Seznam.cz nemá možnost generování speciálních kódů. Abyste aktivovali a využívali bezpečnější metodu, musíte si nainstalovat aplikaci Seznam.cz a přihlásili se v ní.

Pakliže chcete chránit více účtů, můžete je přidat v rámci jedné aplikace. Budete muset zadat i telefonní číslo, které bude použito jako záložní řešení. Jakmile aktivujete dvoufázové ověření, tak budete vždy vyzváni na mobilním telefonu k potvrzení platnosti skrze vyskakovací okno.

Můžeme jen pochválit, že konečně Seznam.cz nabízí tuto vyšší metodu zabezpečení uživatelský účtů, ale jedna výtka by se zde našla. Tím samozřejmě myslím nezakomponování běžného generátoru kódů.

Pokud třeba používáte aplikace od Microsoftu nebo Googlu pro většinu svých účtů, tak by asi bylo lepší, kdybyste si mezi ně mohli přidat právě ten od Seznamu. Místo toho si musíte instalovat další aplikaci, kterou budete využívat jen pro ověření identity na Seznam.cz.

logo-app Seznam.cz Seznam.cz, a.s. Zdarma ANDROID logo-app Seznam.cz Seznam.cz Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat