reklama

Nokia se zbavuje Withings, vrací se do rukou původního spoluzakladatele

Nokia se zbavuje Withings, vrací se do rukou původního spoluzakladatele
2018-05-03T09:16:12+01:00
• 3. 5. 2018

Svět mobilních technologií je velmi rozmanitý a mnohdy je daleko lepší, kdy jedna společnost koupí druhou, než aby se financoval zbytečně nákladný vývoj. Každý rok dochází k podobným obchodům a v roce 2016 Nokia koupila francouzský startup Withings za 191 miliónů dolarů. Následně došlo k vytvoření divize Digital Health v rámci Nokie.

Withings a Nokia

V portfoliu Withings najdeme hodinky, váhy a nejrůznější zařízení a příslušenství zaměřené na sledování vitálních funkcí. Bohužel Nokia (tato nevyrábí mobilní telefony) na tom není nikterak dobře a došlo k rozhodnutí zrevidovat strategii. V tomto týdnu se konečně dozvídáme, co tím bylo myšleno.

Nokia prodává Withings do rukou původního spoluzakladatele, kterým je Éric Carreel. Bohužel detailní informace o celém obchodu chybí, proto vás nemůžeme ani informovat, jestli Nokia vydělala, nebo případně značně prodělala.

Zajímavé na celém obchodu je fakt, že ve hře byly i společnosti jako Google a Samsung. Mohlo dojít k cenové válce mezi těmito subjekty, ale asi došlo na rozhodnutí na základě budoucího vývoje samotné společnosti. Otázka je, jak se nyní bude Withings dařit bez podpory silné společnosti.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim