reklama

Nokia kupuje Withings za 191 milionů dolarů

Nokia kupuje Withings za 191 milionů dolarů
2016-04-26T14:21:42+01:00
• 26. 4. 2016

Nikdo již příliš neočekával, že by se Nokia po ztrátě své mobilní divize mohla vrátit k výrobě mobilních zařízení, i když tomu spousta úniků nasvědčovala. Nyní finská společnost všechny překvapila, ovšem trochu jinak, než bychom očekávali. Místo oznámení o návratu k výrobě telefonů jsme se dnes dozvěděli, že Nokia kupuje Withings, což je společnost, která momentálně vyrábí například chytré hodinky, váhy a další fitness zařízení. Celková částka za francouzského výrobce chytré elektroniky činí 191 milionů dolarů.

Nokia kupuje Withings

Akvizicí hodlá Nokia upevnit svou pozici na trhu s produkty internetu věcí, přičemž CEO Nokie Rajeev Suri sdělil, že o monitorování zdraví se společnost již nějakou dobu zajímá a nyní začíná podnikat konkrétní kroky pro rozvoj v tomto odvětví.

Celý nákup je nyní na samém počátku a k jeho dokončení by mělo dojít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Společnost Withings momentálně zaměstnává asi 200 lidí, kteří se po akvizici přesunou pod divizi Nokia Technologies, která má na starosti produktové portfólio a rovněž pod ní spadají patenty společnosti.

Kromě 360° kamery OZO a tabletu Nokia N1 tak finská společnost nabídne další produkty, mezi něž patří například populární hodinky Withings Activé. Do budoucna se Nokia hodlá zaměřit právě na trh s produkty pro sledování zdraví a internet věcí. Stále má však finská společnost největší potenciál v mobilních sítích a již v současnosti se například aktivně věnuje výzkumu 5G technologie.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat