reklama

Na telefonech Huawei a Honor přestaly fungovat Google Mapy. Poradíme, jak to opravit

Na telefonech Huawei a Honor přestaly fungovat Google Mapy. Poradíme, jak to opravit
2018-05-21T18:51:58+01:00
• 21. 5. 2018
1

U některých smartphonů značek Huawei a Honor přestaly v posledních dnech pracovat Google Mapy. Nejenom samotné, ale i u všech aplikací, které ke svému chodu používají právě tyto mapové podklady. Lidem se začala objevovat hláška „Google Play Services are updating“ (Google Play Services se aktualizují).

Řešení je snadné

Nebojte se, neporouchal se vám telefon, chyba je na druhé straně, s největší pravděpodobností u výrobců telefonů Huawei a Honor, kde vznikla nějaká chyba ve firmwaru. Pro obnovení funkčnosti vašich Map běžte do své nastavení a otevřete si seznam všech aplikací, které máte nainstalované. Následně vyhledejte položku Google Play Services, klikněte na ni. Následně se vám objeví možnosti, které můžete provést. Vy zvolíte možnost Storage/Úložiště. Poté kliknete na tlačítko Clear cache.

K posledním krokům patří kliknutí na tlačítko Manage space/Spravovat úložiště a kliknete na poslední položku v seznamu, tedy Clear all data/Smazat veškerá data. Po tomhle všem by vám měl telefon opět s Mapami a mapovými podklady fungovat správně.

Tento postup aplikujte, pokud potřebujete nutně, aby mapy fungovaly. Jestliže vydržíte nějakou dobu bez této služby, vyčkejte na aktualizace.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Roman Michta

22. 5. 2018, 5:38
Android aplikace

Tak už by to mělo fungovat, už mi to drží druhý den, ale trvalo jim to pěkně dlouho, Huawei P9

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim