reklama

iPhone X: uživatelé mají problémy s nefunkčním Face ID, Apple přináší řešení

iPhone X: uživatelé mají problémy s nefunkčním Face ID, Apple přináší řešení
2018-05-12T08:05:17+01:00
• 12. 5. 2018

Společnost Apple připravila opravný proces pro případy, kdy se zákazníci setkají s nefungujícím Face ID na iPhonu X. Tuto informaci potvrdil také přichystaný dokument, který byl tento víkend odeslán do rukou maloobchodních prodejen a autorizovaných prodejců.

Dokument ve své podstatě vysvětluje, že zaměstnanci musí nejprve provést tzv. test diagnostiky, aby zjistili, zda by problémy s Face ID mohly být vyřešeny jiným způsobem, než výměnou zadní části kamery. Ač se to může zdát podivné, tak právě tato část kamery může zamezit fungování předního modulu pro Face ID.

iPhone X – vše je propojené

Nevíme přesně, jak je zadní a přední fotoaparát propojený, ovšem podle dostupných informací je TrueDepth kamera propojena s teleobjektivem, který se nachází na zadní straně iPhonu. Pokud by tedy došlo k poškození teleobjektivu, mohlo by dojít k vyřazení z provozu přední část kamerky, kde se nachází také Face ID. 

Dokument, jenž byl tento týden odeslán do rukou prodejců, má za úkol celý proces řešení ještě o něco více urychlit. Samozřejmě zde jde také o jakousi péči o zákazníka. Pokud se u uživatele prokáže, že je přední kamerka opravdu poškozena, majitel dostane nový iPhone – výměna kus za kus. 

Ovšem kus hardwaru nemusí být jedinou překážkou. K nefunkčnosti pomohla také nedávná aktualizace iOS 11.2. Uživatelé, jakmile nový instalační balíček stáhli a nainstalovali, Face ID přestalo fungovat. Samozřejmě se jednalo o hrstku uživatelů, ale i přesto Apple co nejdříve připravil opravnou aktualizaci.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim