Google vydává Android Things OS 1.0

Google vydává Android Things OS 1.0
2018-05-08T17:15:18+02:00
• 8. 5. 2018

Platforma Googlu pro chytrá zařízení, Android Things, je konečně k dispozici. Tento operační systém byl vývojářům představen na konci roku 2016. První zařízení, která nový systém dostanou, budou reproduktory LG a iHome. Chytré displeje od LG, Lenova a reproduktory JBL budou následovat v příštích měsících.

Android Things je vývojová platforma, která má hardwarovým společnostem usnadnit vytváření gadgetů. Googlu umožňuje zpracovávat softwarové a chytré funkce a firmám kódovat pomocí nástrojů pro Android. Jestli opravdu dojde k zjednodušení, zatím nevíme. Určitě by ale mělo dojít k zjednodušení vývoje gadgetů, které budou spolupracovat s Google Asistentem nebo funkcemi Cast.

Android Things není pouze pro Android

Přestože chytré zařízení poběží na novém OS, nemusí to hned znamenat, že se jedná o Android zařízení. Také to neznamená, že bude součástí Google ekosystému. Ve vývoji je například dokovací stanice Byteflies, která přenáší data z chytrých náramků zpátky na severy společnosti. Firma Mirego zase pracuje na velkém displeji, který bude sloužit pro veřejnost.

Spíše, než kvůli novým doplňkům pro Android, bude nový systém sloužit k upevnění dominance Androidu a Googlu nabídne více možností v rostoucím trhu s těmito technologiemi. Čím více chytrých zařízení na tomto OS poběží, tím více se bude operační systém americké společnosti rozšiřovat.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat