Google představil novou aplikaci pro nevidomé

Google představil novou aplikaci pro nevidomé
2018-05-14T07:00:28+02:00
• 14. 5. 2018

Nová aplikace Lookout od Google pomůže všem nevidomým v orientování se v prostoru. Aplikace je vlastně očima nevidomých, sděluje jim totiž, co je přímo před nimi. Aplikace má dle Google pomoci 253 miliónům zrakově postiženým lidem po celém světě. Dle všeho však zatím bude fungovat jen v USA a později až v dalších zemích.

Změna v poznávání okolí

Google pomocí aplikace Lookout, která bude fungovat zcela bez připojení k internetu, umožní všem nevidomým poznávat svět ve svém okolí. Nevidomá osoba bude nosit telefon krku s tím, že fotoaparát bude mimo kryt. Aplikace tak bude neustále snímat okolí, a pokud nevidomý poklepe na telefon, tak ten zahlásí, co se před osobou nachází.

Aplikace má několik režimů: práce a hra, domov, skenování a experimentální funkce. Aplikace Lookout se dle zvoleného režimu orientuje v prostředí a hlásí požadované objekty. Pokud jste v práci, tak nevidomému nahlásí například křeslo, doma zas například gauč a televizi. Funkce skenování umožní přečíst telefonem text, který je před fotoaparátem. Kategorie experimentální funkce zas umožní vyzkoušet připravované novinky v aplikaci. Když uživatel poklepe na telefon, aplikace zahlásí, o jaký předmět jde a kde se nachází. Například na auto na třetí hodině, což znamená napravo.

Google Lookout

Současná dostupnost bude zpočátku jen na telefonech Pixel, předpokládáme však, že se dostane i do dalších zařízení. Lookout od Google bude dostupný již letos na Google Play a zpočátku jen pro USA.

Zdroje: blog.google, ausdroid.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat