reklama

Apple Watch porušují patenty, jablečná společnost nyní musí čelit soudu

Apple Watch porušují patenty, jablečná společnost nyní musí čelit soudu
2018-04-10T12:44:02+02:00
• 10. 4. 2018

Apple nyní musí čelit nepříjemnému soudnímu sporu, a to mezi společností Omni MedSci. Ta tvrdí, že Apple porušuje určité patentové technologie týkající se senzoru, který sleduje srdeční frekvenci u Apple Watch.

Omni MedSci dále uvedlo, že se společností Apple chtěla uskutečnit partnerství. Ovšem Apple nakonec veškerou komunikaci přerušil a patent následně použil pro své chytré hodinky Watch. Nezbývalo tedy nic jiného, než na jablečnou firmu podat žalobu. Tomu se tak stalo, přesněji ve východní části Texasu. V žalobě je psáno, že Apple úmyslně porušil patenty, proto chce Omni MedSci zaplatit způsobené škody. 

Apple Watch porušují patent od samotného začátku

Společnost Apple představila své první Apple Watch v roce 2014 a od svého debutu hodinky disponují vestavěným snímačem tepové frekvence. Díky tomuto snímači mohou hodinky například identifikovat srdeční problémy, fibrilaci síní, hypertenzi a další. 

Mohamed Islam, jenž vlastní společnost Omni MedSci, se již v minulých letech soudil s dalšími technologickými giganty – Nokia, Huawei, Siemens, Alcatel, Fujitsu. Veškeré tyto společnosti taktéž porušily patenty. Mohamed Islam navíc uvedl, že již v roce 2014 vytvořil monitor glukózy. Tuto technologii následně chtěl prodat společnosti Apple. Jak je vidět, firma jej odmítla a šla vlastní cestou.

Předpokládáme, že soud dopadne pro Apple špatně. O všem vás samozřejmě budeme informovat, a to prostřednictvím našeho článku.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim