reklama

Výrobci telefonů zůstávají u čtečky prstů, na 3D rozpoznávání obličeje nejsou peníze

Výrobci telefonů zůstávají u čtečky prstů, na 3D rozpoznávání obličeje nejsou peníze
2018-04-03T07:44:31+02:00
• 3. 4. 2018

Zahraniční server DigiTimes se nyní pochlubil s informací, kterou získal od anonymního dodavatelského řetězce, že výrobci telefonů s Androidem budou i nadále implementovat čtečku otisků prstů pod displejem.

Výrobci Android telefonů se tak rozhodli, neboť 3D technologie pro rozpoznávání obličeje, kterou používá aktuální vlajková loď od Applu – iPhone X, je prostě příliš nákladná a místo toho se bude většina soustředit na implementaci snímačů otisků prstů od společnosti Qualcomm. Ve zprávě je mimo jiné uvedeno, že infračervený systém pro rozpoznávání obličeje, jako je u iPhonu X, je jednoduše příliš nákladný pro Android smartphony, které nenabízejí stejné cenové hladiny jako Apple.

Android: 3D technologie jsou příliš nákladné

Jedná se hlavně o kombinaci vývoje hardwaru a softwaru. Společnost DigiTimes tvrdí, že náklady na 3D senzory TrueDepth u iPhonu X dosáhly na neuvěřitelných 60 amerických dolarů za kus. Výrobci se navíc obávají možného porušení patentu při použití infračervených dot projektových systémů. Proto se raději budou spoléhat na snímače otisků prstů.

Vše hlavně záleží na technologiích od Qualcommu, který bude své snímače otisků prstů nabízet. Jeho snímače prý mohou být umístěny pod displejem a fungují i ve chvíli, kdy má člověk vlhké nebo mastné prsty. Prvním masovým produktem s touto technologií může být Huawei Mate 11, kterého bychom se s největší pravděpodobností měli dočkat ve druhé polovině tohoto roku. Podle dostupných informací však nebude dostupný na americkém trhu.

Další spekulace tvrdí, že již nyní Apple pracuje na Touch ID v displeji pro příští generaci iPhonu X. Na druhou stranu tu jsou také experti, kteří uvedli, že Touch ID nikdy pro iPhone X nebude, neboť byl stvořený jen pro Face ID. Dle mého názoru Apple od Touch ID úplně upustil, tedy alespoň u iPhonu X.

Tento rok se dočkáme hned tří iPhonů s technologií Face ID. Otázkou však zůstává, zda-li bude v červnu představen čtyřpalcový iPhone SE 2.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat