Sharp se zaměří na OLED displeje pro iPady

Sharp se zaměří na OLED displeje pro iPady
2018-03-30T17:39:35+02:00
• 30. 3. 2018

Světoznámý japonský výrobce elektroniky a displejů Sharp, kterého vlastní Foxconn, se rozhodl, že svou výrobu displejů popožene trochu jiným směrem. Výroba se doposud zaměřovala převážně na klasické LCD displeje, ovšem nyní je vše jinak. A jak?

Sharp posouvá výrobu displejů o stupeň výše

Samotný Sharp momentálně velmi roste, a tak chce svou výrobu panelů rozšířit. Co se samotného růstu týká, ten je způsoben hlavně díky výrobě OLED panelů. Té se Sharp věnuje relativně krátkou dobu. Klasické LCD panely, které Sharp doposud vyráběl ve velkém, se dočkají osvěžení. Proces výroby byl podroben generální opravě. Může se tedy zdát, že produkce těchto panelů bude pokračovat. To sice ano, ale bohužel ne na dlouho.

Zdroje společnosti Digitimes uvedly, že výrobní linky japonské společnosti, nacházející se v Taki, do konce letošního přestanou produkovat právě klasické LCD panely. Chtějí se naplno zaměřit na produkci OLED panelů. Linka v Taki měsíčně vyráběla 30 000 substrátů a společnost si není jistá, zda se čísla dokáží v dalších měsících ještě zvednout. To je pravděpodobně hlavní důvod, proč se výroba přiklonila právě k moderním panelům typu OLED.

Sharp je obrovská společnost, je tedy zřejmé, že výrobna z Taki není opravdu jediná. Zmíním zde další závod, který se nachází v Kameyamě. Zde také probíhala výroba klasických LCD panelů. Priority Sharpu se na této výrobně však přenesly na efektivnější LCD panely technologie IGZO. IHS Markit věří, že ve 4. kvartále tohoto roku bude kameyamský Sharp produkovat pouze IGZO a LTPS panely. Ovšem, zde už záleží na určité poptávce. Zatím závod v Kameyamě snižuje výrobu panelů na staré bázi amorfního křemíku na polovinu a to až do koce roku. Tuto produkci pak kompletně nahradí produkce zmíněných IGZO panelů.

Již zmíněné zdroje Digitimes zmiňují, že se Sharp také snaží zajistit poptávky Applu. Ty se týkají displejů na jejich iPady. To Sharpu velmi nahrává, poněvadž jeho produkce se právě k OLED panelům velmi přiklání. Doufejme, že tyto tahy jsou pro obě společnosti přínosné.

Zdroj: pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat