reklama

Chrome nabízí export uživatelských jmen a hesel

Chrome nabízí export uživatelských jmen a hesel
2018-03-10T14:29:40+01:00
• 10. 3. 2018

Webový prohlížeč Chrome nabízí spoustu užitečných funkcí a jednou z nich je i možnost si zapamatovat uživatelská jména a hesla k jednotlivým webovým stránkám. Dodatečná synchronizace je pak třešničkou na dortu. Problém ale nastane, pakliže chcete použít nějaký správce hesel. Následně musíte ručně zadávat jednotlivé účtu, což může být zdlouhavé. Naštěstí je zde jedna novinka.

V rámci testovacích verzí Chromu přibyla možnost exportu uživatelských jmen a hesel do souboru typu CSV. Následně můžete jednodušeji exportovat nebo přenést data do jiné aplikace. Pakliže používáte jen stabilní verzi Chromu, je zde možnost, jak aktivovat tuto možnost. Stačí v Chromu zadat do adresního řádku chrome://flags.

Ve vyhledávání pak zadejte password export a povolte nabízenou možnost – dojde k restartování Chromu. Následně běžte do nastavení a zvolte možnost ukládání hesel. Vpravo nahoře klikněte na menu a dejte exportovat hesla. Budete vyzváni k odemčení zařízení, v případě mobilního telefonu. Po správném zadání se vám nabídne možnost exportu.

 

Jedná se o velmi jednoduchou metodu, ale je nutné pamatovat, že exportovaná data musíte chránit jako oko v hlavě. Kdokoliv, kdo se dostane k souboru, získá vaše uživatelské účty a hesla. Proto byste měli být opatrní s nakládáním CSV souboru.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim