reklama

iOS 11.2.6 přináší ochranu proti Telugu znaku, který způsobil zamrznutí

iOS 11.2.6 přináší ochranu proti Telugu znaku, který způsobil zamrznutí
2018-02-20T16:52:37+01:00
• 20. 2. 2018

Společnost Apple velmi pohotově vydala novou aktualizaci pro svůj mobilní operační systém iOS. Nový instalační balíček s číselným označením 11.2.6 se stal již jedenáctou oficiální aktualizací iOS 11. Aktualizace přichází zhruba jeden měsíc po zveřejnění finální verze iOS 11.2.5, která přinesla podporu pro HomePod, aktualizaci řídícího centra, zprávy Siri a spousty oprav chyb.

Velikost aktualizace se liší v závislosti na zařízení, u všech se ale pohybuje v řádech megabajtů a její stažení zabere opravdu krátkou chvíli. Aktualizaci můžete vyvolat v nastavení -> obecné -> aktualizace software.

iOS 11.2.6 bojuje proti škodlivým znakům

Nová verze v podobě iOS 11.2.6 řeší velmi závažnou bezpečnostní díru, která způsobovala, že na iPhonu a iPadu docházelo k selhání aplikací. Především se jednalo o aplikaci Zprávy. Vše způsoboval určitý znak v indickém jazyce Telugu. Po odeslání, přijetí nebo zadání do zpráv, Safari, WhatsApp, Facebook Messenger a další může znak Telugu způsobit, že aplikace zamrzne a přestane reagovat.

Ve Zprávách například příjem znaku může zmrazit celou aplikaci na všech operačních systémech – macOS a iOS. Aplikace Zprávy následně odmítne správně pracovat, dokud se znak neodstraní.

„Uživatel, který odkaz obdrží, uvidí zcela zmrazenou aplikaci Zprávy. Pokud jsou navíc informace pravdivé, po nové aktualizaci bude zapotřebí aplikaci opustit a odstranit celou konverzaci s osobou, která škodlivý znak odeslala.“

iOS 11 přineslo hned celou řadu novinek, přičemž mnoho z nich je mířeno na tablety iPad. Dočkali jsme se konečně správce souborů, podpory drag & drop funkce a mírné úpravy designu včetně několika nových ikonek v systému. Control center má zcela nový design, stejně jako obchod AppStore. 

Setkali jste se s tímto indickým znakem, který vám následně zmrazil aplikace? Dejte nám o tom vědět do komentářů.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim