reklama

Chrome zřejmě získá nativní Lazy Load

Chrome zřejmě získá nativní Lazy Load
2018-02-06T16:53:20+02:00
• 6. 2. 2018

Webové stránky mohou nabízet mnoho obsahu, ale s tím se pojí i větší množství dat. Pakliže obsahují mnoho kvalitních obrázků nebo vložených prvků, může se značně zpomalit jejich načítání. I z tohoto důvodu tvůrci hledají řešení, jak přinést uživatelům lepší prožitek, zejména odstranit nutnost čekání pro kompletní načtení webu. Jedna z takových technik se jmenuje Lazy Load.

Lazy Load je v podstatě rozšíření webové stránky, pro které je použit specifický JavaScript. Ten načítá obsah konkrétní webové stránky až ve chvíli, kdy se má zobrazit návštěvníkovi. Při dlouhém obsahu se tedy web chová, jakoby byl načten okamžitě, ale ve skutečnosti dochází k postupnému donačítání obsahu, jak uživatel postupuje stránkou.

Ačkoliv se jedná o relativně dobrou funkci, tak je nutné, aby ji implementovali tvůrci konkrétních webových stránek individuálně. Ne vždy se daří docílit kýženého efektu a ve své podstatě je nutné řešit mnoho komplikací, zejména kompatibilnost.

Lazy Load v Chromu

Vývojáři v Googlu se zaměřili na tento problém a začali testovat nativní Lazy Load funkcionalitu, která by měla zamířit do Chromu pro mobilní operační systém Android. V tuto chvíli je vše na začátku a je nutné vyřešit komplikace. Jednou z nich je, jak by se měl Lazy Load v Chromu zachovat, když samotný web bude mít tuto funkci implementovanou.

Dosavadní informace vypadají nadějně a je docela možné, že bychom se mohli dočkat prvního testování v rámci nestabilních verzí Chromu. Bohužel nevíme, kdy se tak stane.

Jakmile bude novinka dostupná, zrychlí se pomyslné načítání webových stránek. Navíc je možné ušetřit i data, jelikož se jednoduše nebude načítat obsah, dokud se k němu nedostanete – „nedoskrolujete“. Takže letmé otevření dlouhé a datově náročné stránky nebude nutně znamenat velké čerpání datových objemů.

Dle dostupných informací bude Lazy Load v Chromu donačítat obrázky a vložené iframe části (Youtube video třeba).

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Dev Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim