reklama

Sony GTK-XB60: velký přenosný reproduktor s kvalitním zvukem recenze

Sony GTK-XB60: velký přenosný reproduktor s kvalitním zvukem [recenze]
2018-01-28T15:34:58+01:00
• 23. 1. 2018
9

Na trhu se nachází hned několik kvalitních Bluetooth reproduktorů – od malých a přenosných, až po velké domácí věže. Dokonce se na trhu nachází takové reproduktory, které jsou skryté ve falešných skalách, lampách či žárovkách.

Pokud jde o přenosné zařízení, výrobci se zpravidla snaží nabídnout co nejlepší zvuk v co nejmenším možném těle. Ovšem společnost Sony měla zcela jiný nápad.

Zatímco malé přenosné reproduktory jsou skvělé pro posezení s několika kamarády, rozhodně nestačí na větší večírky či události v přírodě. K vyřešení tohoto problému společnost Sony navrhla model GTK-XB60. Zatímco ostatní výrobci nabízejí reproduktor, který můžete jednoduše uložit do své kapsy nebo tašky, Sony se rozhodlo jít trochu jinou cestou. Díky připojení Bluetooth, napájení z baterie a osvětlení můžete zahájit večírek kdekoliv, a to bez nutnosti kabelů.

Sony GTK-XB60: specifikace

Jakmile se podíváte na uvedené specifikace, hned vám bude jasné, že se nejedná o typický Bluetooth reproduktor. Model GTK-XB60 disponuje konstrukcí 10,4 x 21,7 x 10,7″ a váží 7,9 kilogramů. Zatímco se jedná o poměrně přenosný reproduktor, není to takový typ, který lehce uložíte do batohu.

Sony GTK-XB60 je v prodeji pouze v černé barvě, mimo jiné je vybaven barevnými světly, díky kterým budete mít pocit, že se nacházíte na opravdovém večírku. XB60 totiž disponuje vícebarevnou světelnou páskou, která obklopuje celý reproduktor. V průběhu testování mě zaujala bílá LED dioda, která reaguje na právě přehrávanou hudbu. Barvy je možné ovládat také manuálně, a to pomocí aplikace, která je dostupná nejen pro Android, ale také iOS.

Sony GTK-XB60: připojení

Již zpravidla lze předpokládat možnost připojení pomocí technologie Bluetooth. Naštěstí společnost Sony umožňuje i další možnosti připojení, které vyhovují širší škále scénářů využití. Ocenili jsme přidání standardních konektorů RCA pro vstup i výstup. Reproduktor umožňuje připojení více standardních audio zařízení, televizorů, stereofonních přijímačů a další.

Pokud váš telefon navíc podporuje technologii NFC, můžete se k reproduktoru připojit právě pomocí této funkce – přiložit a připojit. Během večírku pravděpodobně nechcete, aby se o přehrávané skladby starala pouze jedna osoba, nýbrž více lidí. Námi testovaný model podporuje připojení více zařízení (až tři samostatné smartphony), což mě osobně velmi příjemně překvapilo.

Ačkoliv reproduktor dokáže produkovat opravdu hlasitý zvuk, někdy to nemusí stačit. Proto se Sony rozhodlo model GTK-XB60 vybavit funkcí Sony Party Chain umožňující rozšíření zvuku na více reproduktorů.

Sony GTK-XB60: funkce

Model XB60 neumí pouze dobře přehrávat hudbu, neboť disponuje hned několika zajímavými funkcemi, díky kterým se reproduktor od ostatních liší. Tak například, vstup mikrofonu může výrazně zlepšit zábavu a celkovou funkčnost reproduktoru. Pro obchodní setkání, svatbu nebo jakýkoli jiný druh venkovní události je zde připraven vstup mikrofonu, jehož hlavním úkolem je zesílit váš hlas. Úrovně mikrofonu jsou samozřejmě nastavitelné na reproduktoru. Velmi užitečná funkce.

Dvě aplikace od společnosti Sony vám nabídnou plný potenciál tohoto produktu. První aplikací je Sony Music Center. Pomocí této „appky“ si můžete vybrat skladby, vytvářet seznamy skladeb a spravovat nastavení zvuku, a to jak ze zařízení Android, tak také iOS. Druhou aplikací je pak Fiestable, kterou taktéž spustíte na Androidu a iOS. Aplikace umožňuje ovládat světla reproduktoru, ekvalizér a aktivovat takzvané řízení DJ.

Sony GTK-XB60: zvuk

Veškeré aplikace, barevná světla, funkce jsou opravdu „cool“, nejedná se však o důležitou součást reproduktoru. Reproduktor si zákazník nepořizuje pro to, jak vypadá, ale jak ve skutečnosti hraje. Společnost Sony si je tohoto faktu vědoma, proto model GTK-XB60 vybavila skvěle hrajícími reproduktory. Sony především tlačí na výrazné basy.

Poprvé jsem si myslel, že za takový zvuk může hlavně velikost produktu. A měl jsem z větší části pravdu. Za opravdu hlasitým zvukem stojí nejen samotná kvalita reproduktorů, ale také rozšířené funkce. Tak například můžete aktivovat takzvanou technologii EXTRA BASS, díky které budou basy mnohem silnější. Samozřejmě se zde nachází také jedinečná technologie v podobě Sony ClearAudio +, která dokáže automaticky upravovat nastavení zvuku tak, aby došlo k celkovému vylepšení.

Sony GTK-XB60: napájení

Nejúžasnější věcí na celém reproduktoru je skutečnost, že jej můžete zcela vypojit ze zásuvky. Sony GTK-XB60 totiž disponuje baterií, která vydrží zhruba 14 hodin s vypnutými světly a omezeným zvukem na úroveň 16. Dokonce i při své plné hlasitosti, tedy s extrabassem a světelnými efekty, dokáže přehrávat hudbu okolo 3 hodin.

Sony GTK-XB60: stojí za to?

Podle mých zkušeností se jedná o velmi zajímavý a ojedinělý kousek, který ve své kategorii příliš velkou konkurenci nemá. Je velmi těžké posoudit, zda stojí za nákup. Dle mého názoru záleží na tom, pro jaké účely jej chcete využívat. Pokud často pořádáte večírky, mohl by se vám model GTK-XB60 hodit. Například při pracovním večírku můžete uspořádat karaoke, díky kterému si nejeden zaměstnanec užije zábavu.

Samozřejmě, pokud máte rádi perfektní zvuk, výrazné bassy a různá světla, mohl by vás reproduktor zaujmout. V praxi oceníte funkce v podobě EXTRA BASS a ClearAudio +. Nemohu nezmínit také poměrně dobře fungující aplikace pro Android a iOS.

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti Bison & Rose.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Cenu neuvádíte asi schválně, že. Tak 7000 odradí až na jedince skoro všechny.

alois navratil

1. 2. 2018, 10:37
Android aplikace

podle me se to nedozvíte, spousta vyrobcu uz vykon neudava… nevim teda jak u sony ale mam soundlink mini od bose a tam sem ackoliv sem opravdu patral vykon zjistit proste nepodarilo… nebo ja na to aspon nepřišel….myslim si ze tady to bude stejně ted uz se hraje jen na „neboj hraje to perfektne“…

Zdeněk Koutský

9. 2. 2018, 10:14
Apple aplikace

Dobrý den,

Podle informací, které jsem získal, reproduktory disponují výkonem v podobě 97.5 dB (AC)
95 dB (DC).

Pavel Poucha

24. 1. 2018, 6:41
Android aplikace

Jaký má výkon? Děkuji.

Zdeněk Koutský

9. 2. 2018, 10:14
Apple aplikace

Dobrý den,

Podle informací, které jsem získal, reproduktory disponují výkonem v podobě 97.5 dB (AC)
95 dB (DC).

alois navratil

9. 2. 2018, 13:15
Android aplikace

vykon je ve watech tohle je hlucnost…

Zdeněk Koutský

9. 2. 2018, 13:15
Apple aplikace

Ano já vím, jiné info však bohužel nemám

alois navratil

10. 2. 2018, 22:04
Android aplikace

v poradku pak, ale nepiste vykon, je to zavadejici….

Pavel Poucha

12. 2. 2018, 22:05
Android aplikace

Taky se někdy opiju, ale pak nepíšu žádné příspěvky. Tohle je vážně síla.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim