reklama

Samsung očekává rekordní zisk za poslední čtvrtletí 2017

Samsung očekává rekordní zisk za poslední čtvrtletí 2017
2018-01-08T07:30:37+01:00
• 8. 1. 2018

Loňský rok 2017 byl pro společnost Samsung rozhodně jedním z těch nejúspěšnějších. Ve dvou čtvrtletích dosáhla na rekordní zisky a podle nejnovějších prognóz se i to poslední čtvrtletí stane rekordním. Tím směřují k rekordnímu provoznímu zisku za celý uplynulý rok. Aktuální průzkum od firmy Yonhap Infomax vychází z 19 makléřských domů a jejich první odhadované výsledky se od sebe právě moc neliší.

Analytici předpovídají, že provozní zisk za čtvrté čtvrtletí roku 2017 jihokorejského výrobce dosáhne na částku 15 miliard dolarů. To ve srovnání se stejným obdobím v roce 2016 bude znamenat neuvěřitelný nárůst 73 %. I přestože Morgan Stanley snížil své hodnocení z důvodu propadu cen NAND pamětí a pomalu klesající poptávce. Nicméně oblast čipů má mít největší zásluhu na konečném čísle.

Za poslední 4 týdny snížilo své odhady celkem 6 investičních firem. Ovšem ani případný pokles částky o 5 % rozhodně nebude Samsung porážet na kolena. Dále většina firem předpokládá, že si nastavené tempo udrží i letos a rekordní čísla nenechají dlouho bez překonání. Nakonec oficiální výkazy mohou být známy nejdříve koncem tohoto měsíce, takže se nechme překvapit.

Zdroj: financialexpress.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim