reklama

Google přihlédne na rychlost mobilních verzí webů

Google přihlédne na rychlost mobilních verzí webů
2018-01-18T15:15:51+01:00
• 18. 1. 2018

Ke konci minulého roku jsme se dozvěděli, že se Google více zaměří na mobilní verze webů. V podstatě to znamená, že webové stránky bez mobilních verzí budou hodnoceny jako méně relevantní. Google si od toho slibuje, že se majitelé zamyslí a nabídnou lepší uživatelskou zkušenost pro majitele mobilů. Právě mobilní telefony začínají vládnout běžnému internetovému provozu, co se týče webů.

Nyní Google představil další iniciativu, která má za cíl zrychlit mobilní verze stránek. Novinku pojmenoval jako „Speed Update“, v rámci které bude hodnotit rychlost načítání webů. Jakmile zjistí příliš dlouhé a neoptimalizované načítání, nebude případnou adresu umisťovat do výsledků vyhledávání, nebo spíš ji nebude nabízet mezi prvními.

Samozřejmě nelze takto jednoduše hodnotit weby. Google dodává, že se jedná o jeden z mnoha faktorů a všechny weby budou hodnoceny stejným způsobem. Může se dokonce stát, že sice má web velmi pomalé načítání, ale vzhledem k jeho informační hodnotě nemusí být postihnut tímto novým hodnocením.

Google na svém blogu přímo uvádí nástroje pro vývojáře a majitele webů, které jim napomohou ve vylepšování načítání.

I u nás se zaměřujeme na tuto problematiku, přičemž jsme zavedli nejrůznější technologie pro zrychlení webu (AMP, Instant Articles). Samozřejmě musíme do tohoto výčtu započítat i naši aplikace pro Android, která je dostupná i ve verzi Instant Apps.

logo-app Dotekománie.cz Michal Mroček Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim