reklama

Facebook rozšiřuje dostupnost Instant Articles

Facebook rozšiřuje dostupnost Instant Articles
2016-07-16T11:38:13+02:00
• 16. 7. 2016
2

Hlavním záměrem každé sociální sítě je zdržení uživatele co nejdéle, aby nezavíral nebo neodcházel někam jinam. Facebook není výjimkou, a proto před nějakou dobou představil Instant Articles. V podstatě se jedná o možnost pro média a webové stránky, jak poskytnout obsah Facebooku.

Jelikož jdeme s dobou, tak jsme implementovali podporu Instant Articles. Ve výsledku má Facebook ve své databázi většinu našich článků, z čehož může těžit i sám uživatel. Pokud otevře takový článek, zůstává stále v aplikaci Facebook, přičemž se obsah zobrazí v upravené a jednodušší formě. Po kliknutí se nespustí webový prohlížeč nebo jiná aplikace a zároveň dojde k načtení menšího množství dat.

Instant Articles

Do této chvíle byla tato novinka dostupná jen skrze oficiální aplikaci Facebooku, ale nově dochází k rozšíření, konkrétně do komunikační služby Facebook Messenger. Pokud tedy budete posílat v konverzaci odkaz na nějaký článek a bude zároveň v databázi Facebooku, otevře se v aplikaci Messenger. Opět se tedy nespustí další aplikace.

Články s touto podporou poznáte velmi jednoduše. V náhledu se v horním pravém rohu objeví ikona blesku – označuje Instant Articles.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No zatím to teda nefunguje…

Pavel Varga

16. 7. 2016, 23:15

Mě to jde už delší dobu, ale jen u 1 zahraničního webu jsem to zaznamenal. Teď jsem se podíval na FB Dotekománie a jde to taky, možná pomůže reinstalace aplikace, popř. aktualizace, pokud nemáte nejnovější verzi

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat