reklama

Google více zohlední mobilní verze webových stránek

Google více zohlední mobilní verze webových stránek
2017-12-21T07:10:37+02:00
• 21. 12. 2017

Smartphony se stávají čím dál důležitějšími v běžném životě. Některé analýzy a statistiky prokazují, že se v určitých segmentech internetového provozu prosazují právě tato zařízení. I z tohoto důvodu Google začal měnit systém indexování webových stránek.

Do této chvíle dával hlavní důraz na běžnou desktopovou verzi, ale již před rokem zahájil důraznější indexování mobilních verzí. Nyní Google oznámil, že jeho systém bude první zajímat právě mobilní verze webových stránek, což se dotkne i výsledků při vyhledávání.

Weby využívající principy responzivního nebo adaptivního designu se nemusí prakticky ničeho bát. Zdrojový kód se totiž příliš neliší od běžné verze webu, takže dopad by měl být minimální. Problém nastane zejména u takových stránek, které nemají absolutně žádnou podobu určenou pro mobilní telefony. U nich lze počítat s propadem ve výsledcích vyhledávání.

Přizpůsobí se nebo začnou zneužívat změnu?

Pakliže se na tuto novinku podíváme z pozitivního hlediska, můžeme jednoduše konstatovat, že se většina stránek značně přizpůsobí právě mobilním telefonům. Uživatelé to nejvíce uvítají u takových projektů, kde chyběla verze mobilní telefony. Bohužel to může také znamenat, že se tvůrci výrazněji zaměří na podobu a optimalizaci mobilních verzí a desktopové varianty mírně ztratí na důležitosti.

Taktéž se na to dá dívat i z jiného úhlu pohledu. Do této chvíle mobilní verze stránek byly chudší na obsah nebo funkcionalitu vzhledem k velikosti displeje, výkonu nebo datové náročnosti. Se změnou indexování se mohou tvůrci zaměřit na co největší začlenění obsahu a funkcí do mobilních verzí, což zvětší přenos dat, případně náročnost na hardware.

I zde tedy bude platit, jak moc budou chtít majitelé stránek optimalizovat pro uživatele nebo pro indexovací systém Googlu.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat