reklama

Samsung: nové patenty odhalují mobilní telefon s dvojitou obrazovkou

Samsung: nové patenty odhalují mobilní telefon s dvojitou obrazovkou
2017-12-26T18:27:05+02:00
• 26. 12. 2017

Skládací telefony s dvojitou obrazovkou jsou v posledních měsících velkým tématem. Již několik výrobců se v minulosti pokusilo o takzvané skládací mobilní zařízení, bohužel velkého úspěchu nebylo dosaženo. Společnosti nedokázaly eliminovat některé technologické problémy. Nyní se však zdá, že Samsung nalezl správný recept.

Podle zveřejněného patentu jihokorejského výrobce Samsung se zdá, že inženýři světového giganta dokázali najít správný recept pro vytvoření prvního funkčního skládacího mobilního telefonu.

Jak jsme již v minulosti mohli vidět, nejzajímavějším použitím podobného produktu je při hraní her, přičemž druhá obrazovka slouží pro ovládací prvky, zatímco na první obrazovce je aplikace promítána. Skvělým příkladem je například přenosná konzole v podobě Nintendo 3DS. V blízké budoucnosti bychom se však mohli dočkat vůbec prvního Android telefonu, který se bude konstrukčně inspirovat právě již zmíněnou konzolí.

Samsung se pravděpodobně inspiruje u Nintendo 3DS

Podle patentĹŻ je pravdÄ›podobnĂ©, Ĺľe k celĂ©mu ovládánĂ­ dvojitĂ© obrazovky poslouží stylus – zĹ™ejmÄ› S-Pen. GrafiÄŤtĂ­ umÄ›lci ÄŤasto ke svĂ© práci využívajĂ­ tablety s podporou stylusu, pĹ™iÄŤemĹľ mohou dÄ›lat vĂ­ce vÄ›cĂ­ najednou. S oddÄ›lenou obrazovkou totiĹľ uĹľivatelĂ© nezakrĂ˝vajĂ­ umÄ›lecká dĂ­la rukama nebo stylusem. KaĹľdá polovina mobilnĂ­ch telefonĹŻ navĂ­c disponuje takĂ© kamerou a reproduktorem.

ProzatĂ­m nevĂ­me, kdy bychom se takovĂ©ho zařízenĂ­ od spoleÄŤnosti Samsung mohli doÄŤkat. PrvnĂ­ koncepty by však mohly bĂ˝t zveĹ™ejnÄ›ny v příštĂ­m roce. Jakmile zjistĂ­me vĂ­ce informacĂ­, budeme vás o tom samozĹ™ejmÄ› informovat, a to prostĹ™ednictvĂ­m ÄŤlánku. ZajĂ­má nás, jakĂ˝ máte názor na mobilnĂ­ telefon s dvojitou obrazovkou – dokázali byste si jej pĹ™edstavit v praxi?

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim