reklama

iOS 11.2 přináší nové ikony, podporu rychlejšího nabíjení, opravu autokorekce a mnoho dalšího

iOS 11.2 přináší nové ikony, podporu rychlejšího nabíjení, opravu autokorekce a mnoho dalšího
2017-12-02T15:47:49+01:00
• 2. 12. 2017

Společnost Apple vydala aktualizaci pro svůj operační systém iOS, a to uprostřed noci. iOS 11.2 konečně přináší Apple Pay Cash, funkce však stále není aktivní. Aby k aktivaci došlo, musí firma přepnout přepínač na svých serverech.

Dnešní aktualizace taktéž umožňuje podporu rychlejšího nabíjení Qi s rychlostí 7,5 W. Pokud tedy máte iPhone 8 či iPhone X, stejně jako dokoupenou bezdrátovou nabíječku podporující 7,5 W nebo více, nyní bude váš telefon rychleji nabíjen. Apple bezdrátové nabíjení doposud omezil pouze na 5 W.

Někteří uživatelé měli problémy s funkcí autokorekce. Zákazníci si v posledních týdnech stěžovali na neustálé problémy, a to s písmenkem „i“. Automatická oprava klávesnice toto písmenko „opravila“ na „A[?]“. Naštěstí se tento problém vyskytoval pouze u anglické klávesnice. Tuto chybu měla opravit již verze iOS 11.1.1, to se pravděpodobně nepovedlo. Apple to tedy zkouší znovu, a to s verzí iOS 11.2.

iOS 11.2 v podobě nových ikon

V iOS 11, pokud klepnete na ikony znázorňující Wi-Fi nebo Bluetooth v Ovládacím centru, iOS tuto konektivitu nezakáže. Místo toho se telefon odpojí pouze od sítí Wi-Fi a příslušenství Bluetooth, a to až do následující ho dne. Někteří si totiž stěžovali, že si nemohou úplně vypnout Wi-Fi a BT. Pokud tak chcete učinit, musíte přejít do nastavení.

Hlavním důvodem, proč tomu tak je, je například propojení mezi iPhonem a Apple Watch, aktivace osobního Hotspotu a tak podobně. Pokud chcete vytvořit osobní Hotspot a nechcete být připojeni na Wi-Fi, odpojíte se pouze od sítě – Hotspot tak zůstane stále aktivní. Novinkou v iOS 11.2 jsou bílé ikony, které označují, že Wi-Fi a Bluetooth stále fungují, přičemž nejste připojeni k žádné síti ani příslušenství.

iOS 11.2 samozřejmě přináší i drobné změny v podobně vylepšených emoji, nových tapet, nových indikátorů v pravé horní části uzamčené obrazovky a lepší indikátory pro Wi-Fi a Bluetooth. Uvolnění aktualizace z pátku na sobotu je trochu zvláštní, může to být ale proto, že některé iPhony se kvůli chybě v notifikacích neustále restartují.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat