reklama

iOS 11.2 přináší nové ikony, podporu rychlejšího nabíjení, opravu autokorekce a mnoho dalšího

iOS 11.2 přináší nové ikony, podporu rychlejšího nabíjení, opravu autokorekce a mnoho dalšího
2017-12-02T15:47:49+01:00
• 2. 12. 2017

Společnost Apple vydala aktualizaci pro svůj operační systém iOS, a to uprostřed noci. iOS 11.2 konečně přináší Apple Pay Cash, funkce však stále není aktivní. Aby k aktivaci došlo, musí firma přepnout přepínač na svých serverech.

Dnešní aktualizace taktéž umožňuje podporu rychlejšího nabíjení Qi s rychlostí 7,5 W. Pokud tedy máte iPhone 8 či iPhone X, stejně jako dokoupenou bezdrátovou nabíječku podporující 7,5 W nebo více, nyní bude váš telefon rychleji nabíjen. Apple bezdrátové nabíjení doposud omezil pouze na 5 W.

Někteří uživatelé měli problémy s funkcí autokorekce. Zákazníci si v posledních týdnech stěžovali na neustálé problémy, a to s písmenkem „i“. Automatická oprava klávesnice toto písmenko „opravila“ na „A[?]“. Naštěstí se tento problém vyskytoval pouze u anglické klávesnice. Tuto chybu měla opravit již verze iOS 11.1.1, to se pravděpodobně nepovedlo. Apple to tedy zkouší znovu, a to s verzí iOS 11.2.

iOS 11.2 v podobě nových ikon

V iOS 11, pokud klepnete na ikony znázorňující Wi-Fi nebo Bluetooth v Ovládacím centru, iOS tuto konektivitu nezakáže. Místo toho se telefon odpojí pouze od sítí Wi-Fi a příslušenství Bluetooth, a to až do následující ho dne. Někteří si totiž stěžovali, že si nemohou úplně vypnout Wi-Fi a BT. Pokud tak chcete učinit, musíte přejít do nastavení.

Hlavním důvodem, proč tomu tak je, je například propojení mezi iPhonem a Apple Watch, aktivace osobního Hotspotu a tak podobně. Pokud chcete vytvořit osobní Hotspot a nechcete být připojeni na Wi-Fi, odpojíte se pouze od sítě – Hotspot tak zůstane stále aktivní. Novinkou v iOS 11.2 jsou bílé ikony, které označují, že Wi-Fi a Bluetooth stále fungují, přičemž nejste připojeni k žádné síti ani příslušenství.

iOS 11.2 samozřejmě přináší i drobné změny v podobně vylepšených emoji, nových tapet, nových indikátorů v pravé horní části uzamčené obrazovky a lepší indikátory pro Wi-Fi a Bluetooth. Uvolnění aktualizace z pátku na sobotu je trochu zvláštní, může to být ale proto, že některé iPhony se kvůli chybě v notifikacích neustále restartují.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim