reklama

Google: Vzdálená plocha Chrome nyní jako webová aplikace

Google: Vzdálená plocha Chrome nyní jako webová aplikace
2017-12-08T12:57:00+02:00
• 8. 12. 2017

Společnost Google přišla před rokem s řešením, díky kterému bude možno aplikace z Obchodu Chrome portovat a používat na platformách Windows, Mac a Linux, přibližně podobným způsobem jako klasické aplikace. O této možnosti zvané „Progressive web app support“ Google informoval vývojáře prostřednictvím emailu.

K dnešnímu dni není položka Aplikace v Obchodě Chrome dostupná pro žádná zařízení kromě Chromebooků. Jak již bylo řečeno, aplikace by měly mít stejnou podobu jako klasické desktopové, s ikonou na ploše, ale tím podobnost končí. Tyto aplikace jsou stále omezeny na Chrome API, rozšíření má přinést především multiplatformní podporu. Další výhodou je dostupnost těchto aplikací bez potřeby instalovat rozšíření do prohlížeče, vše je optimalizováno pro otevření na samostatné webové stránce.

Vzdálená plocha Chrome

Včerejším dnem Google vydal v této verzi svoji aplikaci Vzdálená plocha Chrome, která byla původně vytvořená pro Chromebooky. Je to aplikace umožňující vzdálené ovládání počítače. Stejným způsobem funguje i konkurenční VNC nebo TeamViewer. Aplikace je zatím v betaverzi a původní se nachází stále v klasické podobě jako rozšíření pro Chrome. Jakmile ale „progesivní“ verze opustí beta testování, nejspíše dojde k odstranění rozšíření z Obchodu Chrome.

Vzdálená plocha Chrome si stále ponechává svou funkčnost. Nejprve musíte nainstalovat „host“ aplikaci do zařízení jež chcete vzdáleně ovládat a nastavit její automatické spuštění po zapnutí zařízení. Poté již stačí na jakémkoliv zařízení v Chrome otevřít webovou aplikaci Vzdálená plocha Chrome a můžete s ní své zařízení bezproblémově ovládat bez jakékoliv instalace či přidání rozšíření.

Vzdálená plocha Chrome jako webovou aplikaci v betaverzi můžete vyzkoušet ZDE.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student VŠ s dlouholetou zálibou moderních technologií. Miluju auta, technologie, psaní a hlavně svou přítelkyni.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat