reklama

Chrome pro Android – vylepšené stahování souborů

Chrome pro Android – vylepšené stahování souborů
2017-12-12T08:15:59+01:00
• 12. 12. 2017
2

Webový prohlížeč Chrome v poslední době získal například podporu přehrávání HDR obsahu na webových stránkách, ale nyní se chystá podstatnější novinka, která přinese užitek pro větší množství uživatelů.

Chrome ve verzi 63 obsahuje experimentální funkci nabízející akceleraci stahování souborů z webových stránek. V Chromu 64 (beta, canary) je tato novinka již v základu aktivní. Pakliže budete stahovat větší soubor, Chrome automaticky spustí další dvě vlákna po dvou sekundách běžného downloadu. To by mělo přinést kýžené zrychlení.

chrome://flags#enable-parallel-download

Již nyní si můžete novinku aktivovat ve stabilní verzi Chromu. Pokud se nyní pokusíte stáhnout větší soubor, ničeho zvláštního si ani nevšimnete. V notifikačním panelu se stále bude ukazovat, že se jedná o jednu úlohu, ale je možné, že čas potřebný k dokončení se výrazně zkrátí po uplynutí dvou sekund. Ačkoliv nemůžeme s jistotou potvrdit, že v našem případě došlo k akceleraci, je vidět razantní snížení času.

Na další novince se pracuje a bude se týkat možnosti změny výchozí složky pro stažené soubory. V tuto chvíli není experimentální funkce k dispozici ani v beta verzích Chromu, ale ví se, že se bude nacházet pod tímto odkazem: chrome://flags#enable-downloads-location-change.

Zdroje: xda-developers.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

„chrome://flags#chrome-parallel-download“
Opravdu je ten odkaz takhle?
Si to po sobě taky někdy přečtěte.

Přemysl Vaculík

VIP 12. 12. 2017, 19:48
Android aplikace

Díky, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim