reklama

Sennheiser MOMENTUM In-Ear – kvalitní špunty s prvotřídním zvukem recenze

Sennheiser MOMENTUM In-Ear – kvalitní špunty s prvotřídním zvukem [recenze]
2017-11-07T10:41:34+01:00
• 7. 11. 2017
5

Sluchátka řady Sennheiser Momentum jsou mezi příznivci kvalitního poslechu hudby velice oblíbená. Jak je u této značky zvykem, i zde je velký důraz kladen na celkové zpracování, kvalitu provedení a design. Momentun In-Ear jsou jedním z posledních zástupců této řady. I když už se ale na trhu nějakou dobu vyskytují, stále je o ně velký zájem. A není divu, vynikají totiž prvotřídním podáním zvuku ve všech ohledech. Mají sice místy své rezervy, nicméně jde o zanedbatelné maličkosti a za několik týdnů používání jsme si sluchátka opravdu zamilovali.

Designově jsou sluchátka provedena velice pěkně, samotné tělo špuntů je trochu atypicky tvarováno, avšak do uší padnou s těmi správnými nástavci opravdu dobře. Ani po delším používání není nošení sluchátek nepohodlné.

Kabel je od špuntů vyveden drobným očkem a díky elipsovitému tvaru se nekroutí, drží stále poměrně dobře narovnaný a v kapse se tolik nezauzluje. Naštěstí není třeba sluchátka nosit po kapsách, v balení je dodáváno nejen praktické, pevné látkové, pouzdro, ale i plastový držák, kolem kterého lze sluchátka omotat a řádně uchytit.

Na kabílku k pravému sluchátku nalezneme kousek za půlkou ovládací tlačítka s mikrofonem. Tlačítka jsou tři, krajní dvě pro změnu hlasitosti a prostřední pro ovládání přehrávání hudby. Jednoduchým stisknutím spustíte/pozastavíte skladbu, dvojitým přejdete na další a u verze pro iPhone se lze trojitým stisknutím vrátit k předchozí skladbě. Android tuto funkcionalitu neumožňuje. A když už jsme na to narazili – verze pro iPhone a Android se liší, tudíž je nutné dát si při nákupu pozor na označení. Ovládání nemusí s opačným systémem fungovat bezchybně a nebo vůbec. Směrem do přehrávače je pak kabel zakončen „elkovým“ konektorem s pozlacením.

Sluchátka jsme testovali po celou dobu s telefony Samsung Galaxy S8 a OnePlus 3. Kvalita zvukového výstupu byla u obou nerozeznatelná, rozdíly se projevily až při použití vylepšení zvuku, což je u každého výrobce logicky řešeno jiným způsobem.

Za každých podmínek však sluchátka podávají prvotřídní, detailní a jen minimálně zkreslený zvuk. Poskytují hluboké a bohaté basy, ostré a přesné výšky, i když nejvyšší frekvence nejsou tolik výrazné. Zvuk působí i trochu prostorově a dobře se skrze sluchátka poslouchá takřka jakýkoliv žánr. Posluchač si naplno užije rock, metal, hip-hop, ale i klasiku či čistě instrumentální skladby.

Zvuk je mírně upravený a audiofily tak zřejmě nepotěší, že nejde o ultrapřirozenou reprodukci. Není to však nic špatného a běžný posluchač si žádných nedostatků nevšimne. Sluchátka disponují navíc i izolací okolního hluku, avšak pouze díky gumovým ušním nástavcům, které hluk tlumí, aktivní potlačení zde není.

Celkově na nás sluchátka zanechala velmi pozitivní dojem. Jde zřejmě o jedna z nejlepších sluchátek v dané cenové kategorii, a pokud to s poslechem hudby myslíte vážně a nebojíte si připlatit, nebude pro vás cena okolo 2 800 korun velkou překážkou.

Dostupnost sluchátek na Heureka.cz

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Daniel Grančič

4. 8. 2020, 10:05

Nikdo tady nezmiňuje otřasné odezvy kablíku při jakémkoliv dotyku o textil!!!

Ota Navrátil

VIP 9. 11. 2017, 9:13
Android aplikace

Za pecky je to moc. Sony má taky kvalitní pecky za poloviční cenu.

David Pilař

9. 11. 2017, 11:44
Android aplikace

Tohle jsou špunty, takže oproti peckám lépe těsní a izolují od okolí. A ten zvuk je opravdu znatelně lepší, čistější, než u levnějších, ač velmi dobře hodnocených, sluchátek. Za ty peníze podle mě stojí, i když osobně bych taky nižší cenovku uvítal.

Ota Navrátil

VIP 9. 11. 2017, 11:56
Android aplikace

Tyto vlastnosti co popisujete seženete do 2000. Platí, že platíte značku.

Dave Wojnar

11. 11. 2017, 21:34
Android aplikace

Ale Sennheiser je hudební značka a jejich sluchatka pouziva vetsina kvalitnich kapel a zpevaku za ty prachy uplny luxus

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim