reklama

Příští Pixelbook by mohl mít motorizované víko s automatickým nastavením pozorovacího úhlu

Příští Pixelbook by mohl mít motorizované víko s automatickým nastavením pozorovacího úhlu
2017-11-27T16:11:57+02:00
• 27. 11. 2017
4

Přestože byl prémiový Google Pixelbook představen teprve na začátku října, už nyní se objevují prvotní informace o jeho nástupci. Dle portálu PatentlyMobile.com si kalifornský gigant nechal patentovat technologii motorizovaného otevírání a zavírání víka notebooku, která by mohla znamenat revoluci v tomto odvětví.

Jak to bude fungovat?

Možné budoucí vylepšení je založeno na využívání několika senzorů. Prostý dotek čidla, umístěného na vrchní straně víka, by měl rozpohybovat motorizovanou jednotku a tím otevřít notebook (viz žlutá část v níže uvedeném obrázku). Zavření víka by zase mělo být vykonáno pomocí určitého pohybu na ploše touchpadu. S největší pravděpodobností budou tato gesta závislá na časové jednotce či síle tlaku, aby nedocházelo k náhodnému otevírání/zavírání.

pixelbook

Další senzory by měly sloužit k automatickému nastavení vhodného pozorovacího úhlu, nebo případné identifikaci uživatele pro odemčení zařízení Pixelbook v rámci funkce rozpoznání obličeje. Patentový úřad schválil tento nápad minulý týden, celé tři roky od jeho podání. Jedním z vynálezců je mimo jiné Ken Loo, inženýr stojící za vývojem telefonů Pixel či samoříditelných automobilů.

pixelbook

Zda se patent dostane do koneÄŤnĂ© fáze vĂ˝voje je zatĂ­m ve hvÄ›zdách. UĹľ nynĂ­ se dá říct, Ĺľe se jedná o zajĂ­mavou, byĹĄ pomÄ›rnÄ› zbyteÄŤnou funkci. Motorek by totiĹľ mohl znamenat vĂ­ce škody neĹľ uĹľitku – hluÄŤnÄ›jší provoz, vyšší náklady na případnou opravu a dále. PovaĹľujete novinku za revoluÄŤnĂ­, nebo jde podle vás o vĂ˝kĹ™ik do tmy?

Zdroj: patentlymobile.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenĹľ odmala tĂ­hne k fotografii, autĹŻm a technologiĂ­m obecnÄ›. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

David “Czechball” Jenne

27. 11. 2017, 17:52
Android aplikace

máte tam dvakrát „schválil“ u patentnĂ­ho úřadu

Marek Pospíšil

27. 11. 2017, 18:14

DĂ­ky! :) opraveno

Jiří Tůma

VIP 27. 11. 2017, 16:40
Android aplikace

Baterie si bude chrochtat…

Vaclav Straka

27. 11. 2017, 16:19
Android aplikace

Na nic

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim