reklama

Příští Pixelbook by mohl mít motorizované víko s automatickým nastavením pozorovacího úhlu

Příští Pixelbook by mohl mít motorizované víko s automatickým nastavením pozorovacího úhlu
2017-11-27T16:11:57+02:00
• 27. 11. 2017
4

Přestože byl prémiový Google Pixelbook představen teprve na začátku října, už nyní se objevují prvotní informace o jeho nástupci. Dle portálu PatentlyMobile.com si kalifornský gigant nechal patentovat technologii motorizovaného otevírání a zavírání víka notebooku, která by mohla znamenat revoluci v tomto odvětví.

Jak to bude fungovat?

Možné budoucí vylepšení je založeno na využívání několika senzorů. Prostý dotek čidla, umístěného na vrchní straně víka, by měl rozpohybovat motorizovanou jednotku a tím otevřít notebook (viz žlutá část v níže uvedeném obrázku). Zavření víka by zase mělo být vykonáno pomocí určitého pohybu na ploše touchpadu. S největší pravděpodobností budou tato gesta závislá na časové jednotce či síle tlaku, aby nedocházelo k náhodnému otevírání/zavírání.

pixelbook

Další senzory by měly sloužit k automatickému nastavení vhodného pozorovacího úhlu, nebo případné identifikaci uživatele pro odemčení zařízení Pixelbook v rámci funkce rozpoznání obličeje. Patentový úřad schválil tento nápad minulý týden, celé tři roky od jeho podání. Jedním z vynálezců je mimo jiné Ken Loo, inženýr stojící za vývojem telefonů Pixel či samoříditelných automobilů.

pixelbook

Zda se patent dostane do konečné fáze vývoje je zatím ve hvězdách. Už nyní se dá říct, že se jedná o zajímavou, byť poměrně zbytečnou funkci. Motorek by totiž mohl znamenat více škody než užitku – hlučnější provoz, vyšší náklady na případnou opravu a dále. Považujete novinku za revoluční, nebo jde podle vás o výkřik do tmy?

Zdroj: patentlymobile.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

David “Czechball” Jenne

27. 11. 2017, 17:52
Android aplikace

máte tam dvakrát „schválil“ u patentního úřadu

Marek Pospíšil

27. 11. 2017, 18:14

Díky! :) opraveno

Jiří Tůma

VIP 27. 11. 2017, 16:40
Android aplikace

Baterie si bude chrochtat…

Vaclav Straka

27. 11. 2017, 16:19
Android aplikace

Na nic

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim