IDC: globální dodávky tabletů v Q3 2017 zaznamenaly pokles, přední výrobci však slaví „úspěch“

IDC: globální dodávky tabletů v Q3 2017 zaznamenaly pokles, přední výrobci však slaví „úspěch“
2017-11-13T18:52:17+02:00
• 14. 11. 2017
1

Zajímáte se stále o tablety? Dočkáme se v budoucnu snad oddělitelných modelů, jako je Surface Pro od společnosti Microfost a iPad Pro od Applu, které budou schopni tento trh zachránit před jeho samým zánikem? To je otázka, kterou si nyní kladou takřka všichni analytici.

Je samozřejmě velmi těžké na tyto otázky odpovědět. Pravdou však je, že v poslední době tabletový trh táhnou pouze dvě společnosti – Apple a Microsoft. Samozřejmě, je zde hned několik dalších výrobců, jako je Samsung a další, bohužel ti tomuto segmentu už tolik pozornosti nevěnují, jako tomu bylo v předešlých letech.

Na výše zmíněné otázky se nyní snaží alespoň trochu odpovědět nejnovější analýza od společnosti International Data Corporation Worldwide Quarterly Tablet Tracker. Podle statistik se tabletům daří zhruba stejně, jako v minulém roce stejného období.

IDC: zájem o tablety klesá

Opět i v tomto případě platí, že celosvětové dodávky se meziročně snížily, tentokrát o 5,4 %. V porovnání s obrovským 14,7 % ročním poklesem ve třetím čtvrtletí roku 2016. Dalo by se tedy tvrdit, že se v tomto čtvrtletí roku 2017 tabletům dařilo, tedy alespoň oproti roku 2016. Jen pro srovnání, ve druhém čtvrtletí roku 2016 meziroční propad dodávek činil 3,4 %.

Celkově se ve třetím čtvrtletí roku 2017 prodalo 40 milionů tabletů, prohlásila analytická společnost IDC. Za neustálé klesající prodeje pravděpodobně může sílící poptávka po chytrých telefonech a samozřejmě také tradičních počítačů. Prodeje tabletů klesají již dvanáctý kvartál, a to ihned po sobě.

Ačkoliv se to nemusí na první pohled vůbec zdát, největším dodavatelům a výrobcům tabletů se v tomto období dařilo. Hned čtyři společnosti zaznamenaly nárůst prodejů. Apple podle všeho prodal více než 10 milionů kusů zařízení (25,8 % tržní podíl). Na druhém místě se umístil jihokorejský Samsung, který dokázal – od července do září – prodat více než 6 milionů tabletů (15,0 % tržní podíl).

Další místo obsadila firma Amazon, jež prodala 4,4 milionů kusů (10,9 % tržní podíl). Ostatní příčky obsadilo Huawei, Lenovo a další společnosti. Ostatní společnosti, viz. tabulka výše, pomohly konsolidaci trhu se svými 33,3 %.

Zdroj: pocketnow.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Vladimír Jícha

15. 11. 2017, 17:49

A kde v tom žebříčku je Microsoft, který ten trh teď údajně táhne?

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat