reklama

Google Mapy mírně změní podobu

Google Mapy mírně změní podobu
2017-11-16T06:49:46+01:00
• 16. 11. 2017

Google Mapy se dočkají grafické proměny u mobilních aplikací. Styl celé aplikace zůstane nezměněný, ale grafické znázornění mapových podkladů bude mírně upraveno, zejména k potřebám uživatele. Prvních novinek si všimnete přímo v mapách při nějaké činnosti.

Google Mapy budou zobrazovat jinak důležitá místa při činnostech jako navigování, veřejná doprava a prozkoumávání. Při řízení se tak zvýrazní cesty, čerpací stanice a podobně. U veřejné dopravy to budou hlavně zastávky a při prozkoumávání uvidíte ihned zajímavá místa. Jak vidíte na obrázku výše, pro jednotlivé činnosti je k dispozici odlišný druh zvýrazněných informací.

Kromě toho se v Googlu zaměřili i na ikony, které reprezentují místa, podniky, dopravu atd. Samozřejmě to nezůstalo jen u barev. Ikony prošly změnou, a to nejen barevnou. K dispozici je celá sada pro jednotlivé body zájmu.

Google slibuje, že díky této novince se sjednotí celková vzhled napříč platformami. Navíc všechny tyto grafické změny budou dostupné i skrze API. Uživatelé by se měli dočkat novinek v dohledné době skrze aktualizaci.

Odkaz na animaci

Zdroje: blog.google, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim