reklama

Apple zveřejnil finanční výsledky, dařilo se iPhonům i iPadům

Apple zveřejnil finanční výsledky, dařilo se iPhonům i iPadům
2017-11-03T07:45:30+02:00
• 3. 11. 2017

Společnost Apple zveřejnila své čtvrtletní výkazy o hospodaření za doposud uplynulé období. Během tříměsíčního období cupertinská firma prodala více než 46,7 milionů kusů iPhonů. Podobné číslo mimo jiné předpovídali také analytici z Wall Street, kteří před zahájením čtvrtletí prohlásili, že Apple za tři měsíce prodá více než 46 milionů kusů iPhonů.

Příjmy, které jsou spojené právě s prodejem smartphonů s logem nakousnutého jablka, činily 28,85 miliard amerických dolarů. V loňském roce během stejného období Apple prodal „pouze“ 45,5 milionů iPhonů a dosáhl na zisk 28,16 miliard dolarů. Americká firma se taktéž pochlubila s úspěšností iPadů.

Apple a iPady: udrží si kladná čísla?

iPady a vlastně i celkově tablety již nepatří mezi rostoucí segment, tedy alespoň ne tak, jak by si samotné společnosti představovaly. Velké problémy má nejen Samsung, ale také technologický gigant Apple. Dle mého názoru je to způsobené velkými displeji dnešních smartphonů. Zákazník si raději koupí telefon s větším displejem, než-li menší telefon a tablet.

Nicméně, během tříměsíčního cyklu Apple prodal 10,3 milionů kusů iPadů a po velmi dlouhé době se jedná o kladná čísla, neboť si oproti loňskému roku polepšil. Ve stejném období minulého roku Apple prodal jen 9,27 milionů kusů. Příjmy z prodeje jeho tabletů činily ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 4,83 miliard amerických dolarů. Prodejům se dařilo hlavně v Číně, kde výrobce vydělal 9,8 miliard dolarů.

Celkově společnost Apple oznámila čistý zisk ve výši 10,7 miliard dolarů, což za toto období činí zisk na akcii ve výši 2,07 dolaru. Wall Street odhadoval 1,87 dolaru.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat