reklama

Samsung oznámil Bixby 2.0

Samsung oznámil Bixby 2.0
2017-11-15T16:51:44+01:00
• 18. 10. 2017

Samsung se pustil do války chytrých asistentů se svým řešením Bixby. Po několika měsících jsme se dočkali oznámení druhé generace, která se bude jmenovat Bixby 2.0. Výrobce se chlubí, že současný asistent je dostupný ve 200 zemích a využívá jej 10 miliónů uživatelů. Už ale nezmiňuje, že je zde omezení v podporovaných jazycích (angličtina, španělština, korejština a čínština).

Druhá generace nepřichází v nových jazykových mutacích, ale přináší určitou otevřenost. V oficiální zprávě od Samsungu se toho moc nedozvíme a spíše je nutné číst mezi řádky. Korejská společnost chce Bixby 2.0 přinést také do televizí, reproduktorů, ledniček a dalších spotřebičů.

Taktéž bude dostupné SDK pro vývojáře, aby mohli připravit své aplikace na propojení s Bixby. Samsung si vybere vývojáře, kteří dostanou tuto příležitost. Časem se možná dočkáme kompletního otevření, ale kdy se tak stane, nevíme.

Hlavní novinkou může být zpřístupnění Bixby i mimo ekosystém Samsung. To by mělo znamenat, že si kdokoliv bude moci stáhnout asistenta z Obchodu Play. Společnost uvádí, že kdokoliv bude moci nainstalovat Bixby 2.0 na jakékoliv zařízení. Zde ale očekáváme postupné spouštění pro vybraná zařízení konkurence. Zatím nebylo stanoveno datum uvolnění Bixby 2.0 pro další smartphony.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim