reklama

Qualcomm zřejmě představí nový procesor v prosinci

Qualcomm zřejmě představí nový procesor v prosinci
2017-10-31T07:22:00+01:00
• 31. 10. 2017

Apple uvedl s novými iPhony i výkonnější procesor, který v tuto chvíli trhá rekordy v benchmarcích. Nyní je na řadě konkurence. Nějakou dobu se spekuluje o uvedení Snapdragonu 845 a nyní se dostávají na povrch první konkrétnější informace.

Dle dostupných informací by mělo dojít k prvotnímu představení Snapdragonu 845 již na začátku prosince v rámci události Snapdragon Technology Summit. Jak už bývá zvykem u Qualcommu, pravděpodobně bude zveřejněna existence procesoru a jeho hlavní vylepšení. Až později bychom mohli spatřit konkrétní specifikace.

Již nyní máme přibližný náhled základních technických údajů. Qualcomm použije jádra Cortex-A75 a Cortex-A53 uspořádaná do dvou clusterů po čtyřech. Mají nabídnout o 25 % vyšší výkon než Snapdragon 835. O grafiku se bude starat čip Adreno 630 a bude možné zakomponovat operační paměti 4x16bit LPDDR4X. Samozřejmostí je podpora rychlého úložiště UFS 2.1. U mobilních dat je teoretické maximum 1,2 Gbps.

Oficiálně by mohl být procesor Snapdragon 845 dostupný pro mobilní telefony v prvním kvartálu roku 2018. Zde očekáváme, že se prvně objeví Samsungu Galaxy S9, aspoň na některých trzích. Je zde i možnost, že se o první místo utká korejská společnost s Xiaomi.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim