reklama

Mobilní divize společnosti LG zažívá špatné období, za aktuálním úspěchem stojí televizory

Mobilní divize společnosti LG zažívá špatné období, za aktuálním úspěchem stojí televizory
2017-10-31T10:55:25+01:00
• 31. 10. 2017
2

Společnost LG se před několika hodinami pochlubila se svými statistikami. Buďme upřímní, mobilní divize společnosti se vůbec nerozvíjí, celou firmu „nad vodou“ drží zcela odlišná kategorie produktů.

Podle zveřejněných výsledků se zvýšil prodej OLED televizorů společnosti LG. Díky televizorům firma získala více než 407 milionů dolarů. Co se divize spotřebičů týká, v tomto čtvrtletí získala v přepočtu 375 milionů amerických dolarů. Černou ovcí společnosti LG je bezesporu její mobilní divize LG Mobile Communications, která v tomto čtvrtletí ztratila více než 331 milionů amerických dolarů, a to i přesto, že v tomto období dodávala více smartphonů než ve stejném čtvrtletí loňského roku.

Dokáže se LG v tomto roce vrátit na vrchol?

Jedná se o velmi špatnou zprávu nejen pro samotnou firmu, ale také její investory. Model LG V30 byl podle serveru 9to5mac nejlepším možným konkurentem pro iPhone X, který se u nás začne prodávat v listopadu. Velmi zajímavým strojem je samozřejmě také LG G6, ovšem zdá se, že spotřebitelé v tento model nemají příliš velkou důvěru.

LG V30 se na trh dostane již za pár měsíců, bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak tento model ovlivní celou mobilní divizi společnosti LG a zda se vůbec dokáže vrátit do zisku. Dle mého osobního názoru za takto špatným obdobím stojí především také marketing, který nebyl tolik podporován, jako v loňském roce. 

Zdroje: phandroid.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 31. 10. 2017, 19:21

Techcrunch má k článku pekný graf ako LG Mobile nedarí :-)
https://techcrunch.com/2017/10/26/lgs-mobile-business-cant-stop-losing-money/

Zdeněk Koutský

31. 10. 2017, 20:10

Perfektní Honzo, děkuji. Do článku dodám :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim