reklama

Moto X4 Android One představen aktualizováno

Moto X4 Android One představen [aktualizováno]
2017-09-20T20:00:53+01:00
• 20. 9. 2017

Aktualizováno 20. 9.

Nemuseli jsme dlouho čekat a máme zde první zařízení od Motoroly, které spadá do Android One programu. Konkrétně se jedná o Moto X4. Tato novinka si své představení již odbyla, ale nyní bude k dispozici s čistým Androidem.

Bohužel Moto X4 Android One zamíří jen do USA, a to konkrétně k virtuálnímu operátorovi Project Fi od Googlu. Nevypadá to, že by se výrobce chystal k uvedení do dalších zemí. Moto X4 s čistým Androidem bude k dispozici za 399 dolarů (cca 8 700 Kč).

Původní článek 9. 9.

Program Android One od Googlu měl původně přinést na trh velmi levné smartphony s čistým systémem. Většinou jsme se dočkali zařízení s nízkými specifikacemi. Nedávno ale tuto linii rozšířilo zařízení od Xiaomi, což se dalo považovat za top model Android One mobilů. Nyní Evan Blass (@evleaks) zveřejnil na svém Twitter účtu informaci, která uvádí, že se chystá další Android One novinka.

Evan v podstatě jen ukázal zadní stranu nedávno představeného mobilu Moto X4. Od původního modelu se liší jen menším nápisem Android One ve spodní části zad. Pravděpodobně se tak chystá podobné zařízení, které nabídne úplně čistý Android.

Jedná se o velmi zvláštní strategii, když vezmeme v potaz, že Motorola nabízí ve svých mobilech takřka čistý systém, jenž je doplněn jen o pár úprav. Ve své podstatě se toho moc nezmění, jen se o aktualizace bude starat Google místo Motoroly. Musíme si počkat na další informace a zejména na detaily kolem tohoto zařízení.

Zdroje: twitter.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim