Lenovo doplnilo nabídku o modely K8 a K8 Plus

Lenovo doplnilo nabídku o modely K8 a K8 Plus 2017-9-11

Společnost Lenovo oznamuje rovnou dva nové přírůstky s názvem K8 a K8 Plus, přičemž oba v nabídce doplňují nedávno představený model K8 Note. Zatímco telefon s přívlastkem Plus bude mít ve střední třídě lepší výchozí pozici díky vnitřní výbavě, tak základní K8 se stane spíše jen novinkou do počtu. Čínský výrobce bude zřejmě postupně rozšiřovat jejich oficiální dostupnost, avšak prodejní cena zatím vypadá velice slibně.

Lenovo K8 získalo 5,2palcový HD displej, pod kterým běží osmijádrový procesor Helio P20 (MT6757) od MediaTeku. Zadní část zabere 13megapixelový fotoaparát a baterie s kapacitou 4 000 mAh. O něco lépe vychází K8 Plus s 5,2palcovým Full HD displejem. Výkon mu dodává osmijádrový procesor Helio P25 a dle varianty 3GB či 4GB operační paměť RAM. Do vnitřní paměti dostanete až 32 GB dat, ale nechybí ani slot pro microSD karty.

Vzadu překvapí 13megapixelový a 5megapixelový senzor fotoaparátu. Celkovou výdrž zajistí baterie o velikosti 4 000 mAh. U softwarové stránky lze počítat se systémem Android ve verzi 7.1.1 Nougat. Prodejní cena v přepočtu okolo 3 732 Kč dělá z modelu K8 Plus jeden z nejlevnějších zařízení s dvojitým fotoaparátem. Naopak cenovka u modelu K8 není doposud známá.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.