reklama

Chainfire spustil databázi firmware.mobi

Chainfire spustil databázi firmware.mobi
2017-09-20T07:59:05+02:00
• 20. 9. 2017

Vývojáře Chainfire možná znáte z XDA Developers komunity. Na svém kontě má velmi zajímavé aplikace, přičemž mezi ty známější patří například FlashFire. Jelikož jeho tvorba se pohybuje hodně kolem flashování, rozhodl se, že vytvoří jednotnou databázi firmwarů pro smartphony.

K tomuto účelu spustil webovou stránku firmware.mobi, která nabízí pro smartphony Boot Image, Recovery Image a také je zde CF-Auto-Root (možnost úpravy balíčku). Na stránce můžete jednoduše zadat název svého zařízení a následně si u něj vybrat verzi Androidu, která je dostupná.

V podstatě se jedná o centrum, kde najdete původní verzi Androidu, kterou výrobce vydal ke konkrétnímu zařízení. Díky tomu nemusíte prohledávat nejrůznější webové stránky, včetně XDA Developers fóra, abyste našli původní Android (stock).

Jedná se o velmi mladý projekt a nelze očekávat, že zde budou zastoupena všechna zařízení. V tuto chvíli si na své přijdou jen majitelé telefonů od Googlu a Samsungu, jelikož jejich „stock“ Android je lépe dostupný. Chainfire nabízí možnost, abyste nahráli „stock“ Android ke svému zařízení, ale tato funkce může být deaktivovaná, pakliže bude zneužívaná.

Budoucnost firmware.mobi je zatím nejistá. Neplánuje se jakákoliv mobilní aplikace a provoz je hrazen výhradně z finančních prostředků Chainfire. Dle jeho vyjádření nyní vše záleží na tom, jak se k novince postaví komunita a jestli zde bude dostatečný zájem. Samozřejmě je zde také možnost, že se firmware.mobi znelíbí společnostem a budou chtít zastavení služby. Snad se to nestane a novinka bude centrem pro původní neupravené verze Androidů ke smartphonům.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim