Apple Watch Series 3 – konečně podpora LTE

Apple Watch Series 3 – konečně podpora LTE 2017-9-12

Menší inovace se dočkaly chytré hodinky od Applu. Ty byly představeny již v roce 2014 a design se stále nezměnil ani u třetí generace. Největší novinkou je letos podpora mobilního připojení pomocí LTE. Díky tomu již nebudou hodinky tolik závislé na vašem iPhonu.

Apple Watch Series 3 nabízejí vestavěnou podporu mobilních sítí. Díky tomu třeba při běhání nebudete muset mít u sebe iPhone a stále přitom budete příjímat všechny vaše hovory, zprávy nebo třeba také poslouchat online hudbu z Apple Music. Integrace je řešena pomocí eSIM a hodinky podporují pouze UMTS a LTE.

 

Uvnitř potom tepe nový dvoujádrový procesor, který je o 70 procent rychlejší než předchozí čip. Velkého zrychlení se dočkal také integrovaný WiFi čip a to až o 85 procent. Novinkou je také výškometr. Rozměry Apple Watch Series 3 jsou stejné jako u předchozí generace.

 

Apple Watch spolu s novým systémem watchOS 4 představeném v červnu přinesou několik nových funkcí. Přidány budou další sportovní aktivity. Aplikace budou mít přístup k senzoru tepu. Zároveň se i vestavěná aplikace na měření srdečního tepu dočkala obměny. Apple Watch vás nově také upozorní v případě nepravidelného srdečního tepu nebo neobvykle vysokého tepu bez zátěže. WatchOS 4 bude dostupný ke stažení 19.září.

 

V prodeji zůstanou Apple Watch Series 1, přičemž Series 2 bude nahrazeno právě dnes představený model. Series 3 bude k dispozici ve verzi bez podpory LTE za 329 dolarů a Cellular model za 399 dolarů. Do prodeje se dostanou ve vybraných zemích již 22. září, Česko mezi nimi ale není.

 

KategorieČlánkyiOS
Miroslav Růžička

Senior Editor Dotekománie, moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií.

Peter JurčekKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

12. 9. 2017, 19:48:07
reply

pekný kúsok po stránke HW a SW… len ten dizajn neviem stále pochopiť. u mňa musia byť hodinky okrúhle :) ale tak predaj a úspech nestojí na mne a je veľa ľudí čo si to kúpi :)