reklama

hocus. – chytlavá pro trpělivé

hocus. – chytlavá pro trpělivé
2017-08-30T07:00:45+01:00
• 30. 8. 2017

Bystrá mysl a pevné nervy. To je potřeba ke správnému hraní či vyřešení hry s názvem hocus.. Schválně jsou zde uvedeny dvě tečky, jelikož hra se doopravdy jmenuje „hocus.“ Jde o indie hru, která je vyvinutá malým studiem gamebra.in. Stojí celkem za třemi aplikacemi, z nichž dvě jsou pro Android a tři jsou pro iOS. Hocus. je svým zpracováním velice vizuálně poutavý a hratelnost je též dobrá, avšak čím na vyšší úroveň se dostáváte, tím těžší to pro vás je.

Padesát odstínů šedi

Celá hra je založena na tom, že musíte přesunout červenou kostičku do jediné zdířky. Pohybujete dostupnými směry po různě šedivé konstrukci. Hra má minimalistický design, který pracuje s kontrastností. Barevný profil hocusu. je velice prostý: odstíny šedi spolu s červenou kostičkou, toť vše. Ona konstrukce, po které se s kostičkou hráč pohybuje, je různě ohnutá, a proto má různé šedé odstíny, a právě ty vám znepříjemňují cestu od startu k cílové jamce. Uživatel musí přemýšlet nad tím, na kterou stranu se s kostečkou vydá, protože pouhé náhodné zkoušení různých směrů, kterými se může vydat, by znamenalo dlouho strávený čas najitím té správné cesty. Je to, jako byste poslepu chodili bludištěm. Hráč si však musí pečlivě rozmýšlet, kudy se vydá.

Rozhodne-li se jít špatným směrem, nic se neděje. Jen za chvíli dojde do bodu, odkud již cesta dál nevede, musí se tedy vrátit na křižovatku a zvolit správný směr. Obtížnost postupně narůstá a velikost jednotlivých tras k jamce je stále delší a náročnější, jelikož jsou přidávány různé křižovatky. Právě ony odstíny šedé neumožňují precizní naplánování cesty bludištěm, kdyby cesta byla barevně nějak výrazně odlišena, ztratila by hra smysl.

Během hraní hraje příjemná jemná hudba, avšak během chvíle vás začne iritovat zvuk cestující krychle, který přehlušuje onu hudbu na pozadí. Herních úrovní je celkem sto, avšak zdarma je přístupných prvních padesát. Za zbylou polovinu je nutné si zaplatit. Pro telefony se systémem iOS je hra zpoplatněná rovnou za cenu jednoho dolaru, v přepočtu necelých 22 Kč.

logo-app hocus. gamebra.in Zdarma ANDROID

logo-app hocus. Developer Zdarma iOS

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim