reklama

Youtube vzdává boj s VVS – Vertical Video Syndrome

Youtube vzdává boj s VVS – Vertical Video Syndrome
2017-06-23T06:59:50+01:00
• 23. 6. 2017

Vertical Video Syndrome je spíše vtipné označení než skutečná porucha nebo syndrom. Pojmenování vzniklo na základě těch lidí, co natáčejí videa s mobilním telefonem ve vertikální poloze. Bohužel následně nejde takový obsah přehrát na běžném monitoru nebo displeji zcela normálně. I z tohoto důvodu vzniklo poučné video.

Youtube se přizpůsobí

Mobilní aplikace Youtube již nějakou dobu umí přehrávat čistě vertikální videa, pakliže jsou ve svém původním formátu nahrána na server. Dříve se Google snažil upozornit přes mobilní aplikaci pro focení a natáčení, aby tak uživatelé nečinili. Pomyslný boj vzdal s oznámením novinky, která se brzy objeví v mobilních aplikacích.

Odkaz na animaci

Konkrétně na VidCon konferenci bylo oznámeno, že aplikace se dočkám přehrávání, které se přizpůsobí zdrojovému videu. Bude tak jedno, jestli je ve formátu 18:9, 16:9, 4:3 nebo dokonce čistě vertikálním.

Mini přehrávač se automaticky přizpůsobí. Samozřejmě v režimu celé obrazovky bude možné využít kompletní plochu zobrazovacího panelu jen u širokoúhlých nebo vertikálních formátů. Čtvercové nebudou moci využít plnou plochu, stejně jako další atypické formáty na dnešní dobu – třeba 4:3.

Zdroj: youtube.googleblog.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim