reklama

Youtube představilo VR180 – trefa do černého?

Youtube představilo VR180 – trefa do černého?
2017-06-23T07:49:38+02:00
• 23. 6. 2017

Video portál Youtube byl založen v roce 2005 a stal se centrem nejen pro amatérské tvůrce obsahu. Technologie se posouvaly a dočkali jsme se podpory 8K rozlišení, 3D videí a v poslední době se snaží prosadit i oblast VR (virtuální realita) pomocí 360° videí. Ač nové technologie mohou lákat, jsou náročné na záznamová zařízení, nemluvě o potřebě VR brýlí pro lepší prožitek.

Právě záznamová zařízení jsou největší překážkou. Vyžadují mnoho kamer, vysoké rozlišení a další náročné prostředky na zpracování. Divák sice dostane 360° zážitek, ale je zde mnoho omezení – největší dopad je vidět u obrazové kvality a také nutnosti obrovského množství dat. Nejen z těchto důvodů vznikla novinka VR180.

Youtube VR180

Jak už název napovídá, VR180 obsah nabídne jen pohled ve 180°. Vše je tedy prezentováno jen na přední pohled diváka. Díky tomu můžete sledovat video, které je v kompletním zorném poli a není potřeba se otáčet jako u 360° obsahu.

Odkaz na animaci

Dá se říci, že VR180 má přinést zážitek rovnající se obřímu promítacímu plátnu, které máte jen pro sebe. Nový formát má další výhody. Pro záznam stačí méně kamer, což ve výsledku produkuje menší objem dat na zpracování. Taktéž je možné docílit vyššího rozlišení než u současného 360° obsahu.

Kamery s certifikací VR180 přijdou na trh později v tomto roce od společností Lenovo, LG a YI Technology.

Další výhoda je v zařízeních pro přehrávání. VR brýle nejsou nutností pro sledování VR180 obsahu. Dokonce lze taková videa přehrávat i na běžné televizi bez značného omezení. Už nyní si můžete prohlédnout obsah zapadající do VR180.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat